Zamknij
REKLAMA

Wycieczka szkolna - jakie miejsca odwiedzić w Małopolsce

08.26, 24.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.27, 24.11.2022

Wycieczka szkolna to temat, który rozbudza wyobraźnię już od pierwszej lekcji wychowawczej. Pytanie „gdzie pojedziemy w tym roku i na jak długo” pojawia się jako jedno z pierwszych i jest podstawą do długich zwykle negocjacji między nauczycielem, uczniami i rodzicami. Bo jak pogodzić te wszystkie przeciwstawne często dążenia? Żeby było coś edukacyjnego, ale jednocześnie dużo zabawy i rozrywki, żeby zwiedzać, a jednocześnie się bawić, no i żeby jeszcze warunki były więcej niż przyzwoite, a wszystko razem nie wydrenowało portfeli rodziców. Ot, zagadka i wyzwanie, przed którym staje niemal każdy nauczyciel. A odpowiedź jest prosta: Małopolska.

Gdzie pojechać na wycieczkę szkolną w Małopolsce?

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że pod względem atrakcyjności turystycznej Małopolska należy do absolutnej czołówki w naszym kraju. Jest też jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wycieczki szkolne zarówno dla najmłodszych dzieci, jak i dla młodzieży. Wynika to oczywiście z nagromadzenia zabytków, atrakcji przyrodniczych oraz możliwości niebanalnego spędzenia czasu.

Na czele wycieczkowych hitów Małopolski musi znaleźć się oczywiście Kraków. Dawna stolica Polski, miasto pełne zabytków, nierozerwalnie związane z historią naszego kraju - można je zwiedzać na wiele sposobów. Jest to też miejsce, które każdy uczeń odwiedzić powinien, ale zwiedzanie musi być dostosowane do wieku. Inaczej można zwiedzać stolicę Małopolski z najmłodszymi, a inaczej z licealistami. Na szczęście wachlarz możliwości jest tu ogromny. Od klasyki w postaci Wawelu, Rynku i Starego Miasta przez żydowski Kazimierz i niezwykłe muzea po multimedialne ekspozycje dla najmłodszych, ogród zoologiczny, rejsy po Wiśle oraz zwiedzanie z elementami animacji, gier miejskich lub oprawą teatralną. Kraków, mimo wielkiego ciężaru gatunkowego, można pokazać dzieciom i młodzieży w porywający sposób.

Ale nie samym Krakowem Małopolska stoi. Warte ujęcia w programie wycieczek są tutejsze zabytkowe kopalnie soli w Wieliczce i Bochni, które mają specjalne, przygotowane dla grup szkolnych trasy zwiedzania oraz jurajskie zamki czy leżące w górach uzdrowiska. A jeśli już o górach mowa, to idealny cel na aktywną wycieczkę do Małopolski. Tatry, Pieniny, Beskidy jest w czym wybierać, a szlaków odpowiednich dla dzieci i młodzieży jest tu całe mnóstwo. Gdy jeszcze dołożymy do tego Jurę Krakowsko-Częstochowską z jej skalnymi ostańcami i jaskiniami, okaże się, że wybór miejsc, które powinny się zmieścić w krótkim wyjeździe jest aż zbyt wielki.

Wycieczka szkolna - dobra zabawa gwarantowana

Jeśli zabawa i wycieczki szkolne Energylandia w Zatorze będzie najlepszym rozwiązaniem. Choć niektórych nauczycieli przerażać może fakt, że dzieci w przeważającej większości poznają jej atrakcje samodzielnie, to warto wiedzieć, że nie ma tu żadnego zagrożenia. Wszystkie urządzenia są zabezpieczone tak, żeby nawet najmłodszym i najbardziej ciekawskim nie stała się krzywda, a wszechobecna obsługa jest zawsze na miejscu i nie dopuszcza do najmniejszych wybryków.

Bezpieczna zabawa w największym Parku Rozrywki w Polsce to doskonałe uzupełnienie szkolnej wycieczki, a położony centralnie Zator jest świetną bazą, z której można się skierować także do Krakowa, na Jurę czy w góry. Tym bardziej, że dysponuje komfortowym, idealnie przygotowanym pod grupy szkolne miejscem noclegowym czyli kompleksem Western Camp ze zróżnicowanymi opcjami noclegowymi i wyżywieniem (https://westerncamp.pl/restauracja/). Jest tu też miejsce na integrację, tereny rekreacyjne i boiska sportowe, a wszystko w klimacie Dzikiego Zachodu, co samo w sobie jest dla dzieci i młodzieży dużą atrakcją.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%