Zamknij

Relokacja maszyn - co to takiego?

11:40, 24.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:40, 24.11.2022
pixabay pixabay

Relokacja sprzętu to krok, na który decyduje się coraz większa liczba przedsiębiorstw - warto pamiętać o tym, że odpowiednio przeprowadzona relokacja maszyn pozwala między innymi na znaczne ograniczenie kosztów firmy.

Relokacja maszyn i linii produkcyjnych - co to takiego?

Relokacja maszyn to nic innego jak przeniesienie sprzętu do nowej lokalizacji - trzeba zaznaczyć, że relokacja maszyn może odbywać się między innymi wewnątrz tego samego zakładu, bardzo często spotyka się także relokację pomiędzy dwoma różnymi placówkami. Relokacja sprzętu w obrębie jednego zakładu wynika najczęściej z potrzeby poprawy ergonomiczności środowiska pracy. W przypadku relokacji międzyzakładowej sprzęt przenoszony jest zazwyczaj jako wynik zmiany siedziby firmy, konieczność relokacji linii produkcyjnych bardzo często związana jest także z rozszerzeniem zakresu działalności przedsiębiorstwa.

Należy pamiętać o tym, że proces relokacji maszyn powinien rozpocząć się od stworzenia szczegółowego planu, zawierającego dokładny opis specyfikacji technicznej przenoszonych maszyn. W relokacji maszyn niezwykle ważną rolę odgrywa także dobór odpowiednich narzędzi oraz należyte zabezpieczenie przenoszonego ładunku.

Relokacja linii produkcyjnych - o czym pamiętać?

Przedsiębiorcy noszący się z zamiarem relokacji pojedynczych maszyn lub całych linii produkcyjnych powinni pamiętać o tym, że zatrudnienie wyspecjalizowanej firmy pomoże w znacznym ograniczeniu kosztów całego przedsięwzięcia - fachowcy odpowiedzialni za realizację projektu zadbają między innymi o stworzenie szczegółowego planu, odpowiednie zabezpieczenie maszyn oraz sprawny montaż sprzętu w nowej lokalizacji.

Warto pamiętać o tym, że firmy specjalizujące się w relokacjach maszyn posiadają uprawnienia do organizowania transportu ponadnormatywnego, oprócz tego wyposażone są również w odpowiednie zaplecze techniczne, pozwalające na sprawną i bezpieczną realizację projektu.

Przedsiębiorstwa decydujące się na usługi profesjonalistów mogą liczyć również na szybkie wznowienie pracy linii produkcyjnych, co przekłada się na zminimalizowanie strat wynikających z nieplanowanych i zbyt długich przestojów. Dodatkowo fachowcy odpowiedzialni za relokację maszyn przygotowują szczegółową dokumentację, opisującą poszczególne etapy procesu.

Kto korzysta z usług relokacji maszyn?

Relokacja maszyn to coraz bardziej popularne rozwiązanie, na które decyduje się wiele różnych firm. Relokacja sprzętu spotykana jest między innymi w przemyśle budowlanym - warto pamiętać o tym, że przewóz ciężkiego, wielkogabarytowego sprzętu wymaga zastosowania odpowiednio dopasowanych rozwiązań.

Z relokacją maszyn można spotkać się także w branży motoryzacyjnej - firmy z branży automotive zmieniające siedzibę lub rozszerzające zakres działalności coraz częściej decydują się na przeniesienie całych linii produkcyjnych. Warto pamiętać o tym, że relokacja sprzętu jest jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań - przeniesienie pojedynczych maszyn, a nawet całych linii produkcyjnych może okazać się o wiele bardziej ekonomicznym podejściem niż zakup nowego sprzętu czy regularne wypłacanie diet.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%