Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
00:00, 15.09.2019
Ból gardła, czy to towarzyszący infekcji, czy wynikający z podrażnienia błony śluzowej, może być bardzo dokuczliwy, wręcz trudny do wytrzymania. Pieczenie w gardle, kłucie przy przełykaniu czy drapanie i swędzenie można złagodzić, stosując naturalne, domowe sposoby leczenia. Zobacz, co będzie pomocne w przypadku piekącego bólu gardła!
00:00, 14.09.2019
Przebieg anginy paciorkowcowej (inaczej nazywanej ropną) wiąże się z intensywnymi symptomami. Pierwsza pojawia się wysoka gorączka, następnie dochodzi silny ból gardła i towarzyszące mu zmiany ropne. Podstawą leczenia jest w tym przypadku antybiotyk, co jednak nie wyklucza jednoczesnego stosowania środków łagodzących nieprzyjemne objawy - jak możesz pomóc sobie w walce z anginą paciorkowcową?
15:45, 13.09.2019
Wybór odpowiedniego sprzętu AGD, RTV, a także narzędzi do pielęgnacji ogrodu i przestrzeni dookoła domu wielu potencjalnym klientom sprawia problem. Nie wszyscy dysponują bowiem taką wiedzą techniczną i znajomością parametrów pralek, wyciskarek do soków czy kosiarek, aby samodzielnie dokonać satysfakcjonującego wyboru. Nic więc dziwnego, że wybory zakupowe Polaków często są przypadkowe i w związku z tym nie zawsze okazują się trafne.
15:22, 12.09.2019
O tym, że dzecie uczą się języków obcych niemal przez skórę jesteśmy przekonani tak dogłębnie, że wielu rodziców decyduje się nawet na zapisywanie maluchów do żłobków językowych, które mają gwarantować stuprocentowy sukces w dalszej karierze edukacyjnej. Warto jednak mieć świadomość, że to nie o „dalszą karierę edukacyjną” powinno nam chodzić, a o fakt, że im wcześniej nasze dziecko zetknie się z drugim językiem – poza językiem ojczystym, natywnym – tym większa szansa, że stanie się dwujęzyczne. Według psycholingwistów najlepszy okres (tzw. okres krytyczny) dla przyswajania języka obcego trwa od urodzenia do początku okresu dojrzewania, a potem stopniowo nasze możliwości obniżają się.
09:52, 12.09.2019
Wykończenie wnętrz wymaga dopasowania wielu elementów. Mamy tu na myśli nie tylko kolor ścian, czy układ mebli. Ważny jest także chociażby dobór grzejników. Co w tym temacie oferują producenci?
11:15, 11.09.2019
Pracownia terminalowa stanowi obecnie innowacyjne rozwiązanie, zastępujące szkolne sale komputerowe. Do jej zalet zaliczamy głównie sprawniejszą obsługę i konserwację oraz znacznie niższe koszty codziennej eksploatacji. Atutem pracowni terminalowych jest również większe bezpieczeństwo przechowywanych i przetwarzanych danych.
14:14, 10.09.2019
Chcesz, aby Twoja firma stała się widoczna w przestrzeni publicznej? A może zamierzasz zorganizować ciekawe wydarzenie? Postaw na druk wielkoformatowy, aby to, co chcesz przekazać, było zauważalne dla każdego!
12:49, 10.09.2019
Proces rekrutacji do nowej pracy masz już za sobą. Za chwilę staniesz oko w oko z nowymi współpracownikami, a na swoje barki przyjmiesz obowiązki, które od tej pory będą towarzyszyły Ci na ścieżce zawodowej. W takiej perspektywie euforię, radość i dumę z wygranej walki o wymarzone stanowisko, powoli zastępują obawy i stres związane z nową sytuacja i długą listą niewiadomych. Zdradzamy przepis, jak poradzić sobie w pierwszym dniu pracy.
08:28, 10.09.2019
O tym, że stan naszego zdrowia zależy w znacznej mierze od tego, co jemy nie trzeba już dziś nikogo przekonywać. Jednak nawet najlepiej doinformowani konsumenci mają czasem problem z wyborem takich produktów żywnościowych, które spełniają najwyższe normy jakości. Zadania nie ułatwiają metki i opakowania. Choć kwestia oznakowania żywności ekologicznej jest regulowana przepisami zarówno na poziomie unijnym, jak i lokalnym – krajowym, i tak wciąż spotykamy się z nierzetelnymi informacjami. Producenci żywności próbują przemycać jako ekologiczne produkty, które wcale nie powstały zgodnie z normami dla produkcji tego typu żywności albo, nie mając prawa do używania certyfikatów i przynależnych im znaków, opisują swoje towary jako „zdrowe”, „od babci”, „wiejskie” „prosto od…”, „prosto z…” – to wszystko nic nie znaczy.
14:38, 09.09.2019
Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów lasów sosnowych, jakie można znaleźć na terenie Polski. Cały region znajduje się w granicach Województwa Kujawsko - Pomorskiego, w pasie ciągnących się przez północ naszego kraju pojezierzy. Region borów chroniony jest przez Park Narodowy „Bory Tucholskie”, wraz z jego otuliną – w tym Wdecki Park Krajobrazowy, na terenie którego znajduje się pensjonat, restauracja i browar Przystanek Tleń. Region oferuje przyjezdnym wiele atrakcji, z których warto skorzystać spędzając czas w pensjonacie.
12:46, 09.09.2019
Przygotowując CV wiele czasu poświęcasz aspektowi merytorycznemu. To bardzo istotne, jaką informację dokument ma przekazać potencjalnemu pracodawcy. Strona graficzna jest niemal równie istotna. To na część wizualną rekruterzy w pierwszej kolejności zwrócą uwagę. Czasami jeden rzut oka specjalisty ds. HR może zdecydować, czy Twój życiorys przejdzie wstępną selekcję i dostaniesz pracę w danej firmie.
12:44, 08.09.2019
Obecnie rzadko zdarza się przeżyć całe życie zawodowe u jednego pracodawcy, stąd wiele osób przynajmniej raz stanie przed koniecznością szukania pracy. Istnieje wiele źródeł z ofertami od pracodawców. Podpowiadamy gdzie najlepiej szukać zatrudnienia.
12:42, 07.09.2019
Rozwój technologii pozwala pracodawcom przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną bez konieczności zapraszania kandydata do firmy. Wykorzystywane są do tego telefony i komunikatory internetowe. Nie oznacza, że ranga takiej rozmowy spada. Myśląc poważnie o nowym stanowisku, trzeba do niej odpowiednio się przygotować.
12:40, 06.09.2019
Udało Ci się dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Po jej odbyciu oczekujesz informacji o wynikach. Tymczasem Twój telefon milczy a w często odświeżanej skrzynce mailowej wciąż brak oczekiwanej wiadomości. Taka sytuacja może mocno frustrować. Jak się zachować, by nie upaść na duchu.
12:37, 05.09.2019
Wiele osób deklaruje, że zamiast pracować na etacie, wolałoby prowadzić działalność gospodarczą, choćby jednoosobową. Często twierdzą tak wyłącznie dlatego, że praca nie przynosi im satysfakcji, są znudzeni bądź zdenerwowali się na szefa. Przedstawiamy jakimi zaletami wyróżnia się stałe zatrudnienie w porównaniu do prowadzenia własnej firmy.
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone