REKLAMA

Monitoring GPS - jak pomaga w oszczędzaniu paliwa?

06:00, 21.02.2017 | artykuł partnera
REKLAMA
Skomentuj

Wiele firm transportowych stale szuka oszczędności, które wpływałyby na wyższe zyski i jednocześnie mogły służyć do reinwestowania ich w dalsze działania ku rozwojowi działalności. Właśnie z tego powodu właściciele firm transportowych montują w pojazdach systemy GPS, które nie służą tylko i wyłącznie kierowcy do nawigowania po trasie, ale również stałego monitoringu poszczególnych parametrów ciężarówki. Jak to się przyczynia do wspomnianej oszczędności paliwa? 

Obserwacja parametrów

Nie da się ukryć, że obserwowanie bieżących parametrów pojazdu może dostarczyć naprawdę sporo informacji o tym, jak jeździ dany kierowca i czy w jego stylu jazdy można zmienić coś, co przyczyniłoby się do jeszcze większych oszczędności. Nowoczesne systemy GPS pozwalają na podgląd zużycia paliwa, obrotów samochodu, jak również jego średniej prędkości. Dodatkowo można dokładnie zaplanować kierowcy jak najbardziej optymalna trasę i od razu wysłać na nawigację. W ten sposób rola kierowcy ogranicza się w zasadzie tylko do kierowania pojazdem, bowiem wieloma rzeczami zajmuje się spedytor. 

Czy to opłacalna inwestycja? 

Profesjonalny i nowoczesny monitoring paliwa kosztuje stosunkowo sporo pieniędzy, jednakże opłaca się to w dłuższej perspektywie używania. Trzeba postawić sprawę jasno, jeśli chce się wyprzedzić konkurencję, to trzeba być przygotowanym na to, że wdrożenie systemu GPS w firmie jest koniecznością, szczególnie jeśli mówimy o zarządzaniu całą flotą pojazdów. Tylko w ten sposób można dokładnie kontrolować pracę poszczególnych kierowców i sprawdzać jak sobie radzą. Bez danych, o których dopiero tutaj powiedzieliśmy nie ma niestety możliwości stopniowego ulepszania firmy poprzez jeszcze bardziej ekonomiczną i efektywną jazdę kierowców. Oczywistym jest, że im niższe zużycie paliwa będą oni notowali, to tym większe oszczędności dla firmy. 

Jak wdrożyć?

Obecnie na rynku jest mnóstwo wyspecjalizowanych firm, które zajmują się profesjonalnym wdrażaniem monitoringu paliwa w firmach transportowych. Znajdziesz tam ekspertów, którzy doradzą Ci jaki system wybrać i doradzą najbardziej optymalne rozwiązania, które idealnie sprawdzą się w przypadku Twojej floty pojazdów.  W sieci można znaleźć szereg opinii na temat różnych dostawców tego rodzaju sprzętu, więc to także powinno pomóc Ci podjąć ostateczną decyzję. 

(artykuł partnera)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017