REKLAMA

Profesjonalne rozwiązania dla handlowca - jak zdobywać klientów?

06:00, 23.02.2017 | materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Każdy handlowiec ma przed sobą każdego dnia wiele wyzwań, bowiem jego zadaniem jest sprzedać daną usług lub produkt jak największej liczbie klientów. Jeszcze kiedyś byli oni zdani wyłącznie na siebie, jednakże z biegiem kolejnych lat wszystko się zmieniło i teraz każdy handlowiec ma do dyspozycji kilka narzędzi, które każdego dnia pomagają mu w pracy i zdobywaniu kolejnych klientów. 

System zarządzania klientami i kontaktami

Tego typu narzędzia to nic innego, jak systemy CRM, gdzie można dokładnie zobaczyć spis wszystkich klientów, jak również osób potencjalnie zainteresowanych usługami. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie, bowiem pozwala na bieżąco monitorować stan relacji z klientami, jak również zapisywać najważniejsze informacje na ich temat. Oczywiście na potrzeby takich rzeczy można wykorzystywać arkusz w Excelu, niemniej jednak na dłuższą metę jest to niezbyt wygodne i nie pozwala na szybkie analizowanie poszczególnych aspektów. 

Dzięki nowoczesnym i zaawansowanym systemom CRM handlowcy mogą prowadzić bardzo szczegółową ewidencję swoich klientów, jak również przekazywać sobie te dane nawzajem między sobą, o ile oczywiście wszystko odbywa się w tej samej firmie. To bardzo mocno przydaje się wtedy, kiedy jakiś pracownik idzie na urlop, a ktoś inny ma po nim przejąć obowiązki. Wtedy od razu wie, na jakim etapie jest współpraca z poszczególnymi klientami. 

Koszty systemu CRM

Tutaj wiele będzie zależało od tego, na jaką wersję się zdecydujemy. Na rynku są takie, które kosztują zaledwie kilkanaście złotych na miesiąc, jak również są i takie, których koszty mogą wynosić nawet kilkaset złotych miesięcznie. Z reguły jest tak, że im więcej pracowników ma obsługiwać tego typu system, to tym jest on droższy. To samo tyczy się większych i bardziej zaawansowanych funkcjonalności, które w małych firmach niekoniecznie muszą się przydawać, ale w tych dużych już tak. Bardzo ciekawie prezentuje się http://www.chromecrm.com/, który ma w zasadzie wszystko, czego potrzebuje dobry system CRM. Przede wszystkim spora gama funkcjonalności i nie odstrasza on wyglądem. W użyciu jest to niezwykle intuicyjna aplikacja i nikomu nie powinna sprawić większych trudności. 

Jeśli jesteś handlowcem i nudzi Cię zapisywanie poszczególnych kontaktów do klientów w papierowym notesie, to koniecznie rozważ zakup tego typu systemu dla siebie. Na pewno nie powinieneś pożałować. 

(materiały partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017