REKLAMA

W czym specjalizują się agencje ochrony i komu mogą przydać się ich usługi? Analiza

16:44, 05.04.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

Pojęcie ochrony jest bardzo szerokie. Na rynku mamy do czynienia z wieloma agencjami – część z nich świadczy kompleksowe usługi, część natomiast specjalizuje się w ściśle określonych gałęziach. Przyglądamy się kilku najważniejszym specjalnościom agencji ochrony i sprawdzamy, dla kogo ich usługi mogą okazać się przydatne.

Ochrona imprez masowych

To jedna z najtrudniejszych gałęzi działalności agencji ochrony. Do ochrony imprez masowych zazwyczaj deleguje się najbardziej doświadczonych ludzi, którzy są w stanie zareagować w obliczu sytuacji kryzysowej, wychwycić pojawienie się zagrożenia i zneutralizować je, zanim stanie się realne. Agencje ochrony specjalizujące się w ochronie imprez masowych adresują swoją ofertę przede wszystkich do samorządów, klubów sportowych, agencji koncertowych oraz wszelkich podmiotów, które zajmują się organizowaniem imprez regularnie lub okazyjnie.

 

Ochrona fizyczna

 

Ochrona fizyczna to najbardziej tradycyjna forma ochrony – polega na tym, że agencja ochrony wysyła do wskazanego przez klienta obiektu swoich pracowników, którzy mają dbać o bezpieczeństwo w jego obrębie. Ochrona fizyczna świetnie sprawdza się w przypadku obiektów położonych w znacznej odległości od siedzib ludzkich, gdzie sam alarm mógłby okazać się niewystarczający ze względu na zbyt dużą odległość od najbliższego posterunku policji. Do najważniejszych klientów agencji ochrony specjalizujących się w ochronie fizycznej należą fabryki, zakłady przemysłowe i magazyny. Z ochrony fizycznej często korzysta się również w szkołach zlokalizowanych w niebezpiecznych dzielnicach, gdzie pracownicy agencji pełnią przede wszystkim funkcję odstraszającą.

 

Systemy alarmowe

 

Działalność agencji ochrony to jednak nie tylko fizyczna obecność ochroniarzy, ale również wykorzystanie technologii, dzięki której zabezpieczenie nawet dużych rozmiarów obiektów staje się nie tylko możliwe, ale wręcz łatwe.

Dlaczego podczas instalowania alarmów warto skorzystać z pomocy agencji? Przede wszystkim dlatego, że system alarmowy, aby mógł prawidłowo działać, musi zostać rzetelnie zaprojektowany. Skorzystanie z usług renomowanej agencji gwarantuje technologię odpowiedniej jakości, zminimalizowanie ryzyka pojawienia się dziury w zabezpieczeniach oraz wliczony w cenę serwis. Systemy alarmowe zakładane są po to, aby zabezpieczać przed nieautoryzowanym wejściem na teren obiektu, ale również np. przed pożarem. Wśród klientów agencji specjalizujących się w systemach alarmowych są prywatne osoby, zarządcy biurowców i najróżniejsze firmy, niezależnie od branży.

 

Monitoring

 

To usługa, która najlepiej działa w powiązaniu z ochroną fizyczną i alarmami. Wiele agencji ochrony traktuje te trzy gałęzie działalności jako całość. Monitoring polega na obserwacji ochranianego mienia za pomocą umieszczonych w obiekcie kamer. Wśród klientów agencji ochrony specjalizujących się w monitoringu znajdują się wszelkie firmy niezależnie od branży, a także zarządcy obiektów użyteczności publicznej, samorządy oraz wszelkie podmioty odpowiedzialne za mienie wspólne. Monitoring bywa również wykorzystywany do ochrony budynków prywatnych.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018