Zamknij
REKLAMA

Życie bez bilonu, czyli praktyczny portfel męski

18:16, 09.05.2017 | artykuł sponsorowany
Fot. materiały promocyjne

Czasy szybko się zmieniają i nawet nie zauważamy, że niektóre przedmioty stają się po prostu niepraktyczne i nieużyteczne. Dotyczy to np. portfeli, które do niedawna musiały zawierać przegródki na banknoty, zamykaną kieszeń na bilon i miejsce na dokumenty. Były opasłe, wypychały kieszenie i wyglądały nieelegancko.

Dostosuj swój portfel do wymagań czasu

Bankowość elektroniczna rozwija się w szybkim tempie, większość transakcji dokonujemy przez Internet. Na konto dostajemy pensję i emeryturę, z niego możemy regulować wszystkie opłaty stałe. Nawet codzienne zakupy nie wymagają posiadania przy sobie gotówki. Większość sklepów zrezygnowała z minimalnej kwoty płatnej kartą (najczęściej 10 zł), nawet za zapałki można zapłacić drogą elektroniczną. Tradycyjny portfel pozostaje pusty i niepotrzebnie wypycha kieszenie. Najwyższa pora zmienić go na bardziej praktyczny.

Slim wallet, czyli portfele na miarę

To cienki portfel mieszący się w kieszeni marynarki lub spodni (nie polecam ze względu na złodziei), jest płaski i niewidoczny, nie wypycha kieszeni i ich nie obciąża. Slim wallet to równocześnie portfel funkcjonalny, mogący zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy, przede wszystkim karty i dokumenty.

Funkcjonalny portfel slim wallet powinien:

  • być wykonany z miękkiej skóry, która jest trwała, elegancka, ale równocześnie dobrze układa się w kieszeni,

  • posiadać kilka przegródek na karty płatnicze, lojalnościowe, dokumenty – najlepiej, by były rozmieszone kaskadowo, wtedy wyciągnięcie potrzebnej karty jest bardzo proste,

  • posiadać większą kieszeń na dowód rejestracyjny – nie mają jeszcze formy plastikowej,

  • miejsce na kilka banknotów.

A co z bilonem? Tego właściwie nie potrzebujemy. Wystarczy kilka monet na napiwek w restauracji, do wózka w supermarketach i ewentualnie do automatów w MPK. Na tak niewielką ilość monet można poszukać modelu portfela slim wallet z niewielką kieszonką na bilon lub zakupić komplet – portfel plus bilonówka niewielkich kształtów, z powodzeniem zmieści się w drugiej kieszeni spodni lub marynarki.

?

Na co zwrócić uwagę

Portfele slim wallet produkuje wiele firm, różnią się one między sobą nie tylko ceną, ale także funkcjonalnością. Łatwe korzystanie z portfela sprawia, że nie będziemy się denerwować szukając kart lub dokumentu i nie będziemy zatrzymywać kolejki w sklepie. Te najbardziej cienkie portfele posiadają jedną dużą i dwie małe kieszonki, to stanowczo za mało. Kilka kart upchanych w jednej przegródce utrudnia wyciągnięcie tej właściwej, dodatkowo powoduje naciągnięcie skóry. Jeżeli zmniejszymy ilość kart, będą wypadały.

Najbardziej praktyczny portfel z wyglądu przypomina okładkę, którą otwieramy, bez konieczności rozsuwania zamków, otwierania rzepów i różnych klapek. Po otwarciu widzimy całą jego zawartość i łatwo sięgamy po potrzebny dokument lub kartę. Bez wątpienia o ostatecznym wyborze portfela powinny zadecydować potrzeby indywidualne, preferencje cenowe oraz estetyka wykonania.

 

Omówione męskie, skórzane portfele znajdziecie na Gentle-man.pl - sklepie dla prawdziwego mężczyzny.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone