REKLAMA

Kroki do wykonania przed rozpoczęciem pozycjonowania

08:45, 29.05.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

O pozycjonowaniu mówi się w internecie i poza nim coraz więcej. Również świadomość ludzi staje się coraz to większa, jeśli chodzi o wszelkie zalety, jakie pozycjonowanie stron internetowych może nam przynieść. Oznacza to że agencje SEO mają ciągle nowe zamówienie, a przybywający non stop klienci są dobrym powodem, do założenia takiej właśnie firmy. Duża konkurencyjność na runku usług SEO ma swoje zalety. Korzystne ceny, promocje i dbanie o zadowolenie klienta. Tak być powinno, niestety jeśli dopisze nam pech, trafimy na agencję, która pod profesjonalnym wizerunkiem niestety nie skrywa równie dużego profesjonalizmu w działaniu. Aby nie dać się nabrać na puste i trudne do zrealizowania obietnice, przedstawiamy krok po kroku jak prawidłowo powinno wyglądać pozycjonowanie stron www.

Od czego rozpocząć pozycjonowanie?

Pytanie jest banalnie proste, ale wiele firm SEO zapomina o jego postawieniu. Należy rozpocząć pozycjonowanie stron od sprawdzenia rynku i przeprowadzenia monitoringu konkurencji. Aby móc opracować właściwą strategię na pozycjonowanie stron, która ma przynieść takie efekty, na które liczymy, powinniśmy poznać swoich wrogów, czyli konkurencyjne strony. Należy dokładnie sprawdzić jakiego typu treści mają na swoich witrynach, jakie linki prowadzą do ich stron, od kiedy domena istnieje w sieci i jaka była jej historia. Takie rozpoznanie konkurencji ma największe znaczenie wtedy, jeśli pozycjonujemy trudne frazy, na które wyszukiwarka wyrzuca bardzo dużą liczbę wyników. Trzeba również zdawać sobie sprawę z tego, że takie pozycjonowanie stron będzie również kosztowne.

Analiza słów kluczowych

Kolejnym etapem na drodze do pozycjonowania stron www, jest przeprowadzenie analizy słów kluczowych. Czy wiesz, które słowa kluczowe mogą ci przynieść największy zysk? Które z nich są najczęściej wpisywane do wyszukiwarki przez użytkowników? Te pytania nie mogą pozostać bez odpowiedzi, bo są one najważniejszymi na drodze do udanego pozycjonowania. Do znalezienia odpowiednich słów kluczowych służą dziś specjalnie stworzone narzędzia. Analizując ruch w wyszukiwarce, a także automatycznie tworząc własne kombinacje słów kluczowych, przedstawiają nam rzeczywiste wyniki dotyczące tego, które ze słów na liście, było największą liczbę razy wyszukiwane. Dlaczego słowa kluczowe są tak ważne? Pomijając już oczywisty fakt, że to właśnie na takie frazy będzie wykonywane pozycjonowanie stron, to powinny być one również użyte do tworzenia treści, które mają zostać opublikowane na stronie internetowej. A im więcej będzie tam ciekawych tekstów, tym lepiej. Opis oferty, strona powitalna, cennik, porady lub charakterystyka produktów i usług, które firma oferuje. W tych wszystkich tekstach powinny zostać umieszczone słowa kluczowe, zarówno w brzmieniu oryginalnym, jak i odmienionym przez przypadki, a także w wersji długi ogon, czyli być łączone z innymi słowami, które również są wpisywane do wyszukiwarki.

Audyt strony

Skąd będziemy wiedzieć, że teksty na stronie pozycjonowanej wymagają zmiany? Może są dobrze przygotowane, podobnie jak sama strona www i nie potrzeba tu podejmować żadnych dodatkowych działań? Oczywiście tak może być. By jednak móc się o tym niezbicie przekonać, potrzebujemy przeprowadzić audyt strony www. Przyniesie on nam wiele cennych informacji, na przykład o tym czy strona została prawidłowo zakodowana, czy nie ma w niej błędów programistycznych, jak szybko się wczytuje na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych, czy występuje w wersji responsywnej. To jedno tylko niektóre z wielu pytań, które każdy audyt zawiera. Jego przeprowadzenie może być czasochłonne, szczególnie jeśli strona jest mocno rozbudowana, a audyt wykonuje tylko jedna osoba. Inne rzeczy, które również będą w jego trakcie sprawdzane to między innymi oryginalność stworzonych i opublikowanych tekstów, zoptymalizowanie grafik, uzupełnienie meta tagów, a także sam projekt strony, który powinien być funkcjonalny i zapewniać wygodne użytkowanie na każdym urządzeniu.

Pozycjonowanie stron www czas zacząć

Kiedy wszystkie wcześniejsze punkty zostały wykonane, można podejrzewać że również strategia pozycjonowania jest gotowa. Czy więc stoi coś na przeszkodzie, aby zacząć działać? Zdecydowanie nie. Od czego należy zacząć? W pierwszej kolejności od samej strony www. Jej modernizacja, zmiana wyglądu, układu i nowe treści – jeśli te rzeczy były wymagane, należy je zrobić na samym początku. Już na wstępie strona www musi być przygotowana aby przyjmować gości i klientów, podsuwając im dobrze przygotowane treści. Dopiero po tym można przystąpić do właściwego pozycjonowania. Polega ono na zbieraniu nowych, mocnych linków dla pozycjonowanej strony, starając się przy tym zachować ich mądry profil. Jak długo będziemy musieć czekać na pojawienie się pierwszych efektów pozycjonowania? To w dużej mierze zależy od intensywności pracy. Jednak już po kilku tygodniach pierwsze wahnięcia pozycji strony powinny dać się zauważyć.

Pozycjonowanie stron www - Coolbrand.pl 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017