REKLAMA

Konta firmowe - w jaki sposób banki zachęcają przedsiębiorców?

08:57, 29.05.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

Zakładając działalność gospodarczą z pewnością zastanawiasz się czy potrzebne będzie Ci konto firmowe. Konta firmowe posiadają wiele zalet i uzupełniają potrzeby finansowe przedsiębiorców. Istnieje bardzo duża konkurencja na rynku kont firmowych, przez co banki silnie starają się zachęcić klientów biznesowych do korzystania z ich usług. W jaki sposób to robią?

Konto firmowe – czy konieczne?

Zanim przejdziemy do różnorakich promocji bankowych, najpierw należy sobie powiedzieć o tym, czy konto firmowe przedsiębiorcy jest w ogóle niezbędne. Polskie prawo w żaden sposób nie określa tego czy klient prowadzący działalność gospodarczą powinien posiadać konto firmowe. Jedyne o czym prawo mówi jest to, że wszelkie transakcje z Urzędem Skarbowym oraz Zakładem Ubezpieczeń Społecznych powinny być przeprowadzane bezgotówkowo. No cóż prawo pozostawia przedsiębiorcom w tym przypadku dowolność. Inaczej może być z regulaminem danego banku, który jeśli ma zapisane, że nie możemy opierać prowadzenia działalności o konto prywatne to może wypowiedzieć nam umowę. Wtedy zostaniemy zmuszeni do założenia konta firmowego. Dzieje się tak rzadko, a w dodatku konta prywatne mają często ciekawe opcje przydatne do prowadzenia firmy, jak np. bezpośrednie przelewy do ZUS-u i US.

Dlaczego warto posiadać konto firmowe?

Skoro konto firmowe jest nam niepotrzebne to dlaczego warto je założyć. Przede wszystkim nawet jeśli konto firmowe kosztuje to koszt ten możemy wliczyć w koszty uzyskania przychodu. Po drugie oddzielenie finansów firmy od finansów prywatnych bywa niezwykle ważne. Otóż kontrola z Urzędu Skarbowego ma prawo do wglądu we wszystkie transakcje konto, którego numer podaliśmy w CEIDG-1, zatem jeżeli krępujesz się, albo chcesz zachować prywatność, to własne finanse powinieneś oddzielić od finansów firmowych.

Konto firmowe – czym może kusić?

Czym może kusić konto firmowe. Przede wszystkim darmowymi przelewami do ZUS-u i US oraz wewnętrznymi, przydałby się również pakiet darmowych przelewów zewnętrznych, dodatkowo darmowe prowadzenie konto chociażby przez pewien czas. Konto firmowe to również możliwość korzystania z produktów dla firm jak kredyty na start, linie kredytowe, kredyty pod inwestycje itd., które przedsiębiorcy jest o wiele łatwiej otrzymać, kiedy posiada właśnie konto firmowe.

Porównaj konta firmowe na:  http://www.totalmoney.pl/konta_firmowe.

Oczywiście to nie wszystko, w zależności od banku możemy skorzystać z różnych dodatkowych promocji i produktów, np. mBank proponuje pakiet Office 365 Buisness dla 5 komputerów za zero złotych, a Idea Bank – system zarządzania firmą Idea Cloud, przestrzeń do pracy – Idea Hub, mobilny wpłatomat i wiele więcej.

Wydaje się, że korzystanie z kont firmowych w wielu przypadkach wydaje się niepotrzebne, jeśli jednak rozwijasz swoją działalność i chcesz to robić regularnie, konto firmowe może okazać się niezbędnym narzędziem.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017