REKLAMA

Kredyt firmowy na start - kiedy warto się o niego starać?

15:32, 31.05.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

Zakładając firmę musimy liczyć się z pewnymi kosztami. Często są to wydatki, które przekraczają nasze możliwości. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być kredyt, który pomoże nam z otworzeniem oraz rozwinięciem działalności. Kiedy jednak warto się o niego ubiegać?

Czy kredyt jest jedynym rozwiązaniem?

Pieniądze, które przedsiębiorca zamierza pożyczyć na start firmy przydać sie mogą na wynajem biura, zakup niezbędnych maszyn, urządzeń bądź samochodów albo załadowanie sklepu towarem. Wiele osób nie mogłoby nawet myśleć o założeniu własnej działalności, gdyby nie oferowane kredyty firmowe zapewniające środki finansowe na dobry początek. Nie zawsze jednak jesteśmy skazani na takie rozwiązanie. Pozyskać pieniądze na start możemy na wiele sposobów.

Jakie są opcje?

Jeżeli mamy świetny pomysł i nie chcemy z nim czekać aż odłożymy swoje pieniądze możemy również postarać się o dotację unijną (zwrotna bądź bezzwrotną). Świetnym rozwiązaniem są także Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Co jakiś czas przez różna pisma biznesowe organizowane zostają konkursy, które mają za zadanie wybór najlepszego biznesplanu. Wygrać można spore kwoty pieniężne a to co dostajemy jest tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji, nie musimy tego spłacać ani się rozliczać z efektów naszej pracy. Może warto spróbować? W przypadku jeśli szukamy bardziej tradycyjnych sposobów pozyskiwania pieniędzy możemy sprzedać parę swoich wartościowych rzeczy i w ten sposób zarobić na początki swojej działalności. Jeśli to nie wystarczy bądź nie posiadamy dóbr, na których możemy cokolwiek zyskać - warto poprosić o pomoc rodzinę albo przyjaciół.

A jeśli jednak kredyt to kiedy warto?

To całkiem proste. Rozważać takie rozwiązaniem powinniśmy dopiero wtedy, kiedy propozycja kredytu, jaką może zaoferować nam instytucja finansowa będzie uczciwa i sprawdzona. Brzmi banalnie? Owszem, jednak należy wiedzieć, że rynek przesycony jest ofertami pożyczek, które wydają się być szybko i wygodnie dostępne oraz, co ważne, na rozsądnych warunkach a po jakimś czasie okazuje się, że były one bardzo niekorzystne dla klienta. Kredyty warto wziąć wtedy, kiedy jesteśmy raczej przekonani o powodzeniu swojego biznesu. Jest to ważne dlatego, że w takim przypadku mamy większą pewność, że będziemy w stanie zobowiązanie takie uregulować i nic nam nie grozi. Warto się również nad nim zastanowić, jeśli mamy jakiś plan awaryjny w razie niepowodzenia (np. ktoś z rodziny może zaoferować nam pomoc finansową).

Atuty kredytu na start

Po pierwsze - nie musimy się z nikim dzielić przyszłymi udziałami. Kolejną zaletą jest możliwość uzyskania stosunkowo szybkiej gotówki. Kredyt na start to również możliwość pozyskania całkiem wysokich kwot pieniężnych (tutaj sprawdź kredyty firmowe na start). Jeśli nie mamy innych możliwości to w zasadzie może to być jedyna szansa na rozkręcenie własnego biznesu. Ważne jest również to, że kredyt taki będzie nas motywował zdecydowanie bardziej niż np. bezzwrotna dotacja, ponieważ wtedy wiemy, że potrzebujemy pieniędzy na spłatę długów i staramy się jeszcze bardziej aby wykorzystać swoją szansę.

Każde rozwiązanie posiada swoje dobre oraz złe strony. W momencie, w którym decydujemy się na otworzenie biznesu, warto przeanalizować wszystkie dostępne możliwości i wybrać tę, która najlepiej będzie odpowiadała naszym potrzebom.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017