REKLAMA

4 sytuacje, w których warto wziąć kredyt firmowy

15:38, 31.05.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały promocyjne

Finansowanie swojej działalności na konkurencyjnym rynku to nie lada wyzwanie,  zwłaszcza w przypadku małych firm, które dopiero zaczynają swoje zmagania z „niewidzialną ręką rynku”. Nie ma co ukrywać, że rozruch działalności może być bardzo trudny bez pomocy banków, a konkretnie oferowanych przez nie kredytów firmowych, dzięki którym nawet najmniejsi przedsiębiorcy będą w stanie regularnie się rozwijać  i zwiększać swoje przychody. Jednak trzeba pamiętać, że każde zobowiązanie finansowe wiąże się z pewnym  ryzkiem, którego konsekwencje mogą tragiczne w skuach. Dlatego zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu firmowego, powinniśmy dokładnie przeanalizować to, na co chcemy spożytkować tą gotówkę by przyniosła nam możliwie największe profity. Przedstawiamy kilka sytuacji, w których warto wziąć kredyt firmowy.

1. Kredyt na start

Jest to  idealne rozwiązane dla osób, które pragną rozkręcić swój własny biznes, jednak nie pozwalają im na to własne środki. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest zobowiązanie finansowe, które nie łatwo otrzymać. Nowopowstałe firmy raczej nie są wiarygodne w oczach banku, przez co często można spotkać się z odmową. Jest to też ryzykowna forma kredytowania, ponieważ nawet najlepsze pomysły mogą skończyć się fiaskiem – a jeżeli  wszystko było na kredyt, niedoszły przedsiębiorca może mieć problem. Pamiętajmy jednak, że jeżeli uda nam się rozwinąć firmę i spłacić zadłużenie, możemy osiągać ciekawe zyski.

2. Finansowanie bieżących wydatków

Bardzo często zdarza się, że małe firmy ledwo zaspokajają swoje bieżące potrzeby, a to wiąże się z minimalnymi zyskami dla przedsiębiorcy. Idealnym rozwiązaniem będzie wtedy kredyt, który pozwoli na pokrycie kosztów związanych z bieżącą działalnością firmy, a to z kolei pomoże rozwijać przedsiębiorstwo i w przyszłości generować większe zyski (zobacz kredyty firmowe).

3. Kredyt na rozwój

Wiele firm, które prosperują już całkiem dobrze, w pewnym momencie zatrzymuje się w miejscu – nie mając wystarczających środków na dalszy rozwój. Idealnym rozwiązaniem będzie wówczas kredyt hipoteczny lub inwestycyjny, które pomogą sfinansować nowe biuro, hale produkcyjną czy magazyn. Dodatkowa przestrzeń zawsze zwiększa możliwości i potencjał, a to  z kolei może zmaksymalizować zyski osiągane przez przedsiębiorstwo.

4. Kredyt „na wszelki wypadek”

Chodzi oczywiście o kredyt odnawialny dla firm, czyli linie kredytową, która przypisywana jest do konta firmowego i uaktywnia się w momencie, w którym zabraknie na nim funduszy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które  od czasu do czasu mają problem z płynnością finansową. Największą zaletą takiego finansowania są opłaty i odsetki – naliczane są bowiem tylko od wykorzystanych funduszy i tylko przez okres, w którym będziemy je spłacać.

Podsumowując

Kredyty firmowe to produkty finansowe, które mogą wręcz uratować przedsiębiorstwo lub w znacznym stopniu przyczynić się do jego rozwoju. Trzeba jednak pamiętać, by decyzję o linii kredytowej podejmować rozważnie, świadomie i odpowiedzialnie. Zobowiązania finansowe mogą bowiem być orężem obusiecznym, który może przyczynić się tak do rozwoju jak i upadku przedsiębiorstwa.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017