REKLAMA

Wykończenia pod klucz Warszawa

19:41, 16.07.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiały partnera

Zastanawiasz się nad kupnem nowego mieszkania w stolicy? Polecamy szczególnie wykończenia pod klucz. Warszawa pełna jest takich ofert, a może być ona dobrym pomysłem na oszczędność pieniędzy i czasu.

Dlaczego warto mieszkać w Warszawie?

Warszawa to miasto pełne perspektyw nie tylko dla młodych ludzi. Tu znajduje się wiele prestiżowych uczelni i szkół, do których zjeżdżają się osoby z całej Polski i świata. W żadnym innym mieście nie spotka się takiego zróżnicowania kulturowego.

Warszawa to miasto pełne zabytków i pięknych miejsc, do których warto się wybrać. Stolica wciąż się rozbudowuje i oferuje coraz więcej, bardziej atrakcyjnych miejsc pracy. Odpocząć można w zielonych, wspaniałych parkach, które są w większości dzielnic, a także w samym centrum. To nie często zdarza się w dużych miastach, które potocznie nazywane są betonowymi miastami.

To miasto przyjazne studentom. Przy uczelniach znajduje się bardzo dużo mieszkań i pokoi do wynajęcia. Jednak po ukończeniu studiów w Warszawie wielu studentów zostaje już na stałe. Warto wtedy zastanowić się nad kupnem własnego mieszkania. Osoby z większymi ambicjami i zasobniejszym portfelem mogą pomyśleć nad wynajęciem lub zakupem domu. Jednak wtedy należy liczyć się z dojazdem do pracy, ponieważ większość domów wolnostojących znajduje się na obrzeżach lub poza granicami Warszawy.

Gdy zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania od dewelopera polecamy szczególnie mieszkania w stanie „wykończenia pod klucz”. Warszawa oferuje wiele mieszkań, w których można od razu zamieszkać, nie przejmując się remontem. To dobra opcja dla osób, które nie mają czasu lub umiejętności przy malowaniu, układaniu płytek i innych robót budowlanych. Po dogadaniu się z deweloperem możemy wkroczyć do mieszkania wykończonego w naszych ulubionych kolorach, które będą jedynie wymagały odświeżenia co kilka lat.

Co to jest wykończenie pod klucz?

Wykończenia pod klucz Warszawa oznaczają gotowy do zamieszkania lokal. Wprowadzając się do takiego mieszkania właściciele lub lokatorzy nie muszą ponosić żadnych dodatkowych kosztów w remont wnętrza. Wystarczy tylko zakupić lub przenieść swoje meble, sprzęty RTV i AGD oraz inne potrzebne wyposażenie. Czasami w mieszkaniu „pod klucz” są już zamontowane sprzęty kuchenne, takie jak płyta indukcyjna, zmywarki i lodówki do zabudowy, piekarnik oraz blaty. W korytarzu lub sypialni może być także zamontowana szafa wnękowa lub garderoba. To wszystko jednak należy ustalić wcześniej z deweloperem lub architektem.

Gdy wykupujemy mieszkanie w bloku, który dopiero jest budowany możemy porozumieć się z deweloperem co do wykończenia. Z pewnością będzie miał on kilka ofert co do kolorów ścian, rodzaju podłóg i kafelków. Warto skorzystać z takiej oferty, aby mieszkanie, które kupujemy było gotowe i przygotowane pod nas.

Jeśli nie dogadamy szczegółów z deweloperem lub nie będzie posiadał on takiej oferty, mieszkanie najczęściej malowane jest na biało, a podłogi w większości pomieszczeń będą miały ten sam kolor.

Inne rodzaje wykończenia mieszkań

Przy kupnie mieszkania w stanie deweloperskim należy dokładnie sprawdzić w jakim stanie dostaniemy mieszkanie. Ponieważ może się okazać, że po zakupie i oddania mieszkania będziemy musieli dołożyć jeszcze kilkadziesiąt tysięcy na wykończenie.

Wykończenie deweloperskie to zazwyczaj gołe ściany pokryte jedynie tynkiem gipsowym, które dodatkowo mogą być niepomalowane. Na podłogach znajduje się wylewka betonowa, co oznacza, że we własnym zakresie będziemy musieli położyć płytki lub panele. W mieszkaniu znajdują się już okna i instalacje wodno-kanalizacyjne oraz instalacje grzewcze.

Istnieje też coś takiego jak stan deweloperski podwyższony. Stan mieszkania zależy w większości od firmy, która zajmuje się budową. W większości przypadków stan deweloperski podwyższony oznacza pomalowane dwukrotnie ściany na biały kolor, zamontowane wewnętrzne parapety. Czasem może być podłączone ogrzewanie podłogowe oraz antywłamaniowe drzwi zewnętrzne. Oczywiście znajdują się też instalacje wodno-kanalizacyjne i grzewcze.

I oczywiście najlepiej wykończone są wykończenia pod klucz. Często mieszkanie w takim stanie ma urządzoną kuchnię i łazienkę. Ściany są pomalowane, podłogi gotowe i wystarczy tylko wprowadzić się w z własnymi meblami.

Mieszkanie w stanie deweloperskim będzie oczywiście najtańsza opcją. Ale czy najlepszą? To zależy czy zależy nam na czasie czy oszczędnościach. Wykupienie mieszkania „pod klucz” zdecydowanie skróci czas do przeprowadzki. Wynajęcie dobrej ekipy remontowej zapewni wykończenie zgodnie z naszymi pomysłami, ale według danych statystycznych 1 na 6 ekip remontowych jest zmieniana w trakcie prac przez właściciela mieszkania z powodu niedokładności.

Jeśli posiadamy czas i umiejętności możemy sami przeprowadzić remont. Jednak wiąże się to z długim czasem wykończenia i możliwymi problemami. Remont łazienki może doprowadzić do braku jej używalności przez jakiś czas, co jest raczej mało komfortowe. Do tego kurz, pył i wszechobecny zapach farby mogą przeszkadzać w odpoczynku i codziennym życiu.

wykończenie pod klucz Warszawa - gotowemieszkanie.pl

 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018