Zamknij
REKLAMA

Odkryj potencjał swojego dziecka. Pomoże Ci w tym Bystrzak!

00:00, 12.09.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Bystrzak wierzy w każde dziecko i pomaga twórczo wykorzystać jego potencjał. Fot. depositphotos

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak zawitała do Włocławka. Od 25 września dzieci w wieku od półtora roku do 13 lat będą mogły uczęszczać na zajęcia rozwijające ich zdolności i umiejętność twórczego myślenia. Wcześniej, 16 i 17 września, odbędą się Dni Otwarte, podczas których rodzice będą mogli poznać Bystrzaka i jego metody pracy.

Włocławek dołącza do Bystrzakowej ekipy

Jeszcze w tym miesiącu Włocławek dołączy do rodziny Bystrzaka. Akademia Twórczego Rozwoju będzie działać już od 25 września przy ul. Planty 87. Będzie to 38 placówka Akademii w Polsce.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się otworzyć placówkę Bystrzak we Włocławku. Wiemy, że w dzieciach jest ogromny potencjał i ogromna wola tego, żeby się uczyć przez zabawę i spędzać fajnie, twórczo czas – mówi Anna Puchalska, właścicielka włocławskiego Bystyrzaka. - Mamy nadzieję, że dzieciom będzie się tu podobało i że będzie to frajda nie tylko dla nich, ale również dla rodziców, którzy też będą mogli miło spędzić czas w swoim gronie i również dowiedzieć się czegoś nowego.

Misja Bystrzaka

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak powstała na bazie wieloletniej pracy i doświadczeń pedagogicznych oraz przekonania, że twórcze myślenie można skutecznie rozwijać. Jej założyciele chcieli pokazać że myślenie nie musi się kojarzyć z przymusem i nudą oraz ślęczeniem nad podręcznikami, a może być fascynującą przygodą i świetną zabawą dostarczającą wielu pozytywnych wrażeń.

Bystrzak oferuje szereg działań, zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej, które pomagają stymulować wszechstronny rozwój dzieci. Praca z pedagogami pozwala dotrzeć do nieuświadomionych zdolności, talentów i potencjałów maluchów. Twórcy i pracownicy Akademii wierzą, że w każdym dziecku drzemie potencjał, wystarczy go odkryć, pomóc dziecku, zainspirować je, pokazać, że bycie twórczym to coś bardzo fajnego i wartościowego.

- Wierzymy w każde dziecko,. Wierzymy, że każde dziecko może osiągnąć swój własny, indywidualny sukces, który jest dla nas i dla tego dziecka czymś ogromnym – tłumaczy Anna Puchalska.

Odkrycie przez dziecko własnych możliwości jest mocno związane z poczuciem własnej wartości. Akademia kładzie bardzo duży nacisk na wiarę w dzieci i ich potencjał oraz budowanie wiary samego malucha w jego możliwości. Ta wiara będzie pomagać mu nie tylko podczas zajęć w Bystrzaku, ale przez całej jego dalsze życie, również na studiach, w pracy zawodowej i budowaniu relacji międzyludzkich.

Kim jest Bystrzak?

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak kieruje się myślą Franka Zappy, który powiedział: „Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty”. Właśnie dlatego oferuje naukę w formie zabawy dla dzieci od półtora roku do 13 lat. Oferta jest szeroka i zróżnicowana. Zajęcia odbywają się w grupach wiekowych i są dostosowane do uczestników oraz ich możliwości. Bystrzak dociera do tego, co powinno być u dzieci stymulowane i nad czym w danej grupie wiekowej należy się skupić.

W Bystrzaku zajęcia odbywają się według autorskich scenariuszy. Sprawdzają się one w pracy z dziećmi w palcówkach z całej Polski, o czym świadczą sukcesy odnoszone przez uczestników kursów. Założyciele włocławskiego Bystrzaka są przekonani, że podobnie będzie w naszym mieście.

Podczas Podróżniczych Kursów Intelektu stosowane są techniki wypracowane w Akademii na bazie doświadczeń zbieranych przez wiele lat. Są to m. in. techniki pamięciowe wykorzystujące zmysły ruchu, wzroku i słuchu, eksperymenty i ćwiczenia naukowe, trening kreatywności, asertywności i autoprezentacji, łamigłówki umysłowe, wielozmysłowe czytanie globalne itp. Akademia korzysta z kinezjologii edukacyjnej, która pozwala koordynować ciało i umysł, a także zwiększać efektywność pracy mózgu. Podczas zajęć odbywają się także ćwiczenia podnoszące poziom koncentracji, zabawy rozluźniająco-relaksacyjne, rozbudzające myślenie analityczne, podnoszące samoocenę, motywację oraz pozytywne myślenie.

Bystrzak jako jedyny w Polsce wprowadza materiały dydaktyczne takie jak patyczaki do technik pamięciowych, kontrakty grup, mapy myślowe z obrazkami. Każde dziecko dostaje też Bystrzakowy zestaw startowy, w którym znajdują się m. in. tajemnicze księgi do zbierania naklejek podczas zajęć, książeczki do czytania wielozmysłowego czy książki z mapami myśli. Ze starszymi dziećmi wypracowywany jest też indywidualny styl uczenia, dzięki któremu poznosi się efektywność nauki. Wszystko to ma pozwolić dzieciom na zabawę, która umożliwi im twórczy rozwój i lepsze poznanie otaczającego świata.

Oferta Bystrzaka

Najważniejszym zadaniem Bystrzaka jest sprawić, aby dzieci polubiły myślenie i nie bały się stawać nawet przed najtrudniejszymi wyzwaniami. Akademia realizuje ten cel poprzez organizację Podróżniczych Kursów Rozwoju Intelektu, które odbywają się w kilku grupach wiekowych:

  • Bajkowa Przygoda – dla dzieci od półtora roku do trzech lat,
  • Kolorowy świat – dla dzieci trzyletnich,
  • Tajemnicza Planeta – dla dzieci cztero- i pięcioletnich,
  • Kraina Przygód – dla sześciolatków,
  • Wehikuł czasu – dla siedmio- i ośmiolatków,
  • Drużyna wynalazdów dla dzieci dziewięcio- i 10-letnich,
  • Odkrywcy wieczy – dla 12- i 13-latków.

Bystrzak zaprasza na zajęcia również maluchy od pierwszego roku życia. Dla nich przygotowano Smyko-multisensorykę. Są to jedyne zajęcia sensoryczne, których program stworzono w oparciu o teorię integracji sensorycznej. Mają charakter rozwojowy, profilaktyczny i edukacyjny.

- Nasze zajęcia Smyko-multisensoryka zostały stworzone po to, żeby jak najlepiej wspierać rozwój i edukować rodziców. Pokazują, jak w prosty sposób, przez zabawę wspierać rozwój dziecka na co dzień, czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy – mówi Anna Puchalska z włocławskiego Bystrzaka.

Podczas zajęć prowadzonych wg stałego planu i autorskich scenariuszy stymulowanych jest siedem zmysłów. Podczas każdego spotkania maluchy korzystają m.in. z sali doświadczania świata. Standardem jest również możliwość podwieszenia specjalnego sprzętu stymulującego układ przedsionkowy.

W Akademii odbywają się także zajęcia umuzykalniająco-ruchowe Dźwiękolandia. Pojawiły się one w ofercie Bystrzaka, żeby dzieci mogły rozwijać się muzycznie, kształtować wrażliwość muzyczną, usprawniać koordynację ruchową, a przy tym świetnie i twórczo się bawić. Mali odkrywcy uwielbiają bowiem zabawy rytmem, a tego zajęcia umuzykalniające pozytywnie wpływają na różne aspekty rozwojowe. Również podczas tych zajęć maluchy korzystają z sali doświadczania świata.

Bystrzak organizuje również Twórcze Urodziny, które są doskonałą alternatywą dla sal zabaw. Urodzony organizowane przez Akademię nie tylko są twórcze, ale również połączone z eksperymentowaniem i doświadczaniem. Do wyboru są fabuły tematyczne, dostosowane do różnych grup wiekowych, m.in. Fiki-miki z Myszką Miki, W świecie Minionków, Podróż z Anną i Elzą w Krainie Lodu, Wieczór Magów i Czarownic, Piłkarskie Urodziny. Bystrzak może również zaplanować autorski, spersonalizowany scenariusz przyjęcia dostosowany do upodobań i zainteresowań jubilata. Bystrzakowe urodziny obfitują w najróżniejsze aktywności. Niezależnie od wybranej fabuły, w programie urodzin znajdą się pokazy eksperymentów fizycznych, chemicznych i biologicznych, przebieranki, twórcze zagadki, gry i konkursy czy zamykanie uczestników w wielkich mydlanych bańkach.

Akademia Twórczego Rozwoju we Włocławku rozpocznie kursy w poniedziałek, 25 września. Zainteresowani rodzice mogą wcześniej lepiej poznać Bystrzaka podczas Dni Otwartych. Odbędą się one 16 i 17 września. Osoby, które chcą w tych dniach odwiedzić siedzibę Akademii, powinny zapisać się telefonicznie lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Akademia Twórczego Rozwoju Bystrzak

ul. Planty 87

tel. 794 630 655

www.wloclawek.bystrzak.org

Facebook.com/bystrzak.wloclawek

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018