Zamknij
REKLAMA

Pasy transportowe ergo – co musisz o nich wiedzieć?

14:13, 12.09.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Pasy transportowe, to szczególnie jeśli prowadzimy firmę transportową, bądź tez jesteśmy zatrudnieni jako kierowca, jedno z najbardziej podstawowych wyposażeń każdego samochodu dostawczego. Albo też takiego, który posiada naczepę. Pasów transportowych, mamy co najmniej kilka rodzajów, dlatego warto wiedzieć, które z nich będą dla nas najbardziej opłacalne jeśli chodzi o zakup. Poniższy artykuł, w znaczącym stopniu przybliży państwu tę właśnie kwestię.

Pasy transportowe standard

To najbardziej podstawowe pasy, jakie są obecnie dostępne na rynku. Mają też one bardzo jasną i konkretną specyfikację techniczną. Podstawowym wyznacznikiem trwałości oraz tego, jak mocne są takie czy inne psy transportowe, jest ich maksymalne napięcie (daN). W przypadku pasów transportowych standard, wynosi ono od 300 do 400 daN. Warto jest też podkreślić, że nie jest to wystarczające napięcie, jeśli przykładowo mamy kurs do Austrii czy Niemiec. Wówczas, wymagane są pasy transportowe ergo. Czym jednak dokładnie różnią się one od standardowych pasów transportowych?

Różnica pomiędzy pasami transportowymi standard a ergo

Różnice pomiędzy pasami transportowymi zazwyczaj określamy porównując ze sobą ich maksymalne napięcie. Tak, jak w przypadku standardowych pasów transportowych wynosi ono około 300 do 400 daN, tak w przypadku pasów transportowych ergo, oscyluje ono w okolicy 500 – 600 daN. Musimy też jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli faktycznie chcemy, aby nasze pasy transportowe spełniały swoje podstawowe funkcje, ale też by nie występowało ryzyko ich odpięcia, konieczne jest to, aby miały one odpowiednie atesty i spełniały wymagane normy. Dla pasów transportowych ergo, taką normą jest z całą pewnością norma europejska, występująca pod numerem 12195-2.

Gdzie kupię pasy transportowe?

Pytania związane z możliwością zakupu pasów transportowych pojawiają się bardzo często. Musimy wiedzieć, że mamy w tym przypadku dwie możliwości. Możemy zdecydować się na zakup pasów transportowych w sklepie stacjonarnym. Możemy też jednak, co w znaczącym stopniu oszczędzi nasz czas a także pieniądze, zdecydować się na zakup pasów transportowych w sklepie internetowym. Na stronie http://r-pas.pl/ - pasy transportowe ergo, znajdziecie bardzo szeroki wybór różnych pasów transportowych, dostępnych w naprawdę atrakcyjnych cenach.  

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018