Zamknij
REKLAMA

Praca w Niemczech szansą na lepsze życie i wysokie wynagrodzenie!

08:00, 29.09.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiały promocyjne

Człowiek w każdym wieku może podjąć nową pracę i całkowicie odmienić swoje życie. Na dobre  zmiany nigdy nie jest za późno. Z naszych obserwacji wynika, że często takie rewolucyjne decyzje podejmują kobiety, które przez lata zajmowały się wychowywaniem dzieci, zapominając o sobie. Powrót na rynek pracy nie jest łatwy,  a one stają przed koniecznością podjęcia zajęcia zarobkowego. Praca w Niemczech jest dla tych pań szansą na dobrze płatną pracę.  

Rozmowa z Mariuszem Milerem - pracownikiem firmy „ADIUTOR – pomocnictwu.pl” ds. Doboru i Rozwoju Kadr firmy „pomocwdomu.pl” – działającej w branży opieki od 12 lat. 

Czy osoby, które nie znają języka mogą liczyć na ofertę?

Codziennie otrzymujemy zgłoszenia kandydatek na opiekunki i opiekunów, którzy chcieliby podjąć pracę w Niemczech, ale nie znają języka. 
Z myślą o nich przygotowaliśmy bezpłatne szkolenia językowe. Mamy jeszcze miejsca w kilku grupach w Toruniu, Bydgoszczy. Lekcje prowadzone są przez doświadczone lektorki. Program został napisany specjalnie z myślą o pracy opiekunek. Takie bezpłatne szkolenia oferujemy już od 8 lat. Większość z wyszkolonych przez nas opiekunek wyjeżdża za naszym pośrednictwem do pracy, do dziś. Kurs trwa 12 tygodni i stwarza doskonałą okazję do zawierania nowych przyjaźni. Kończące go opiekunki wzajemnie się wspierają i wymieniają doświadczeniami.  Nauka potrwa do połowy listopada. W tym czasie będziemy już mieli przygotowane miejsca pracy dla wszystkich Pań, które podejmą się nauki języka.  Wyjazd na okres świąteczny to szansa, dla osób które chcą spróbować swoich sił w takiej pracy. 

Jakie jest obecnie zapotrzebowanie na pracę opiekunek? 

Codziennie otrzymujemy od kliku do kilkunastu ofert pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech. Jesteśmy na rynku już od 11 lat, więc mamy wielu stałych klientów. Gwarantujemy ofertę pracy od zaraz każdej pani, która ma doświadczenie w opiece i w stopniu co najmniej podstawowym posługuje się językiem niemieckim. Wiele osób współpracuje z nami już od 10 lat,  łączą nas z nimi szczere relacje przyjacielskie. Cieszymy się, że obdarzyły nas takim zaufaniem i codziennie pracujemy nad tym żeby ich nie zawieść. Większość opiekunek zaprzyjaźnia się również z rodzinami, u których pracują. Utrzymują kontakt nawet długo po zakończeniu kontraktu. 

Jakimi cechami powinna się odznaczać osoba, która chciałaby podjąć się pracy w charakterze opiekunki osoby starszej? 

W takiej pracy najważniejsza jest życzliwość, cierpliwość i wyrozumiałość. Ważna jest też oczywiście wiedza na temat schorzeń wieku starczego i doświadczenie – zdobyte na przykład przy opiece nad członkiem własnej rodziny. W pracy na terenie Niemiec liczy się również znajomość języka – od tego, między innymi -  zależy wysokość kontraktu.  

Jakie warunki zapewniacie wyjeżdżającej opiekunce?

Gwarantujemy rzetelną ofertę oraz pełną informację na temat stanu podopiecznego i warunków zakwaterowania. Organizujemy cały wyjazd – rezerwujemy i opłacamy przejazd, zapewniamy transport pod adres. Gwarantujemy osobny pokój.  We wszystkich domach opiekunki mają własny pokój, dostęp do Internetu, bezpłatnych telefonów do Polski często też osobną łazienkę. Jesteśmy w stałym kontakcie z wysłanymi przez nas opiekunkami. Poza tym udostępniamy numer alarmowy do dyspozycji o każdej porze dnia i nocy, pod którym dyżurują nasi niemieckojęzyczni pracownicy.    

Czego należy oczekiwać od uczciwej agencji pośrednictwa pracy?

Przede wszystkim rzetelnych informacji oraz opieki w czasie trwania całego kontraktu. Rola dobrego pośrednika nie kończy się w chwili wyjazdu opiekunki z kraju. Warto sprawdzić jak długo firma istnieje na rynku. Jakie oferuje warunki. Radzimy dokładnie czytać umowy. W nieuczciwych agencjach zdarza się, że od widniejącej miesięcznej kwoty zarobku np. 1200 Euro odliczane jest 600 Euro tytułem kosztów zakwaterowania i wyżywienia.  

Dlaczego nie warto korzystać z ofert pracy bez zatrudnienia, na czarno? 

Często opiekunki nazywają te wyjazdy „prywatnymi” lub „na indywidualnym ubezpieczeniu”. Ryzyko przyjęcia takiej oferty jest ogromne – wyjazd do nie sprawdzonego miejsca pracy, brak gwarancji wypłaty należnego wynagrodzenia, ubezpieczenie turystyczne zamiast pracowniczego, czyli brak świadczeń w razie wypadku w czasie pracy. Również narażenie się na bardzo wysokie kary ze strony niemieckiej izby celnej. 

Czy w takiej pracy na oferty mogą liczyć również mężczyźni?

Tak, ale tutaj są najwyższe wymagania co do poziomu znajomości języka niemieckiego. Niezbędne jest również doświadczenie na podobnym stanowisku lub wykształcenie – pielęgniarskie, fizjoterapeutyczne. Procent panów w tej branży jest marginalny, jednak regularnie współpracuje z nami kilku wykwalifikowanych opiekunów. 

Co z osobami które nie mogą wyjechać?

W Polsce również mamy oferty pracy dla opiekunek, jednak jest ich znacznie mniej. Zarobki opiekunek w kraju są o połowę niższe, przy takiej samej ilości godzin pracy. Jednak prowadzimy takie rekrutacje. Mamy też oferty dla doświadczonych opiekunek do dzieci na terenie Torunia. 

WARTO WIEDZIEĆ:

Osoby zainteresowane ofertami pracy dla opiekunek osób starszych oraz BEZPŁATNYM kursem języka niemieckiego dla opiekunek, zapraszamy do kontaktu.

www.pomocwdomu.pl

Zadzwoń: 56 655 10 10

Zadzwoń lub wyślij sms: 536 080 880

Zadzwoń lub wyślij sms: 515 557 502

Aplikuj Online

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

antybushantybush

7 0

Praca za granicą szansą na lepsze życie? Co za ściema! 07:49, 28.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

POLAK1POLAK1

10 0

Niemiec nie pójdzie opiekować się rodakiem za tak małe pieniądze które dla Polaka są niewyobrażalne. Szkoda, że Polak, żeby godnie żyć musi podcierać tyłki. Ciekawe co na to Powstańcy Warszawy czy osoby które przeżyły okupację jak ich wnuczka być może będzie się opiekować ludźmi którzy mieli wpływ na mordowanie Polaków. 12:05, 28.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polpol

6 2

Starzy Niemcy chcą tylko młodych Polek, - wiadomo w jakim celu. 17:23, 28.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZygmuntZygmunt

6 0

Moi rodzice pracowali w Niemczech w latach 1940-1945 .Przeżyli, swego bytu nie poprawili bowiem tyrali za "frico" czyli za darmo. Mówili mi, że to nie był wieloletni czyn społeczny. 18:41, 28.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

On79On79

5 1

Tak się zastanawiam.... czy osoby, które piszą te artykuły mają świadomość swoich wypowiedzi. Żeby Polacy musieli wyjeżdżać z Polski za chlebem...do Niemiec... ludzie, którzy mordowali naszych rodaków kilkadziesiat lat temu teraz potrzebują podcierania dupy.... brak slow!!!!! A wy...pacholkowie obcych mocarstw siedzący przy korycie sprzedaliscie nasz piękny kraj.... nie trakcie nadziei zdrajcy Polski będziecie za to rozliczeni szybciej niż wam się wydaje. Pozdrawiam rodowitych Wlocławian. 14:36, 04.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018