Zamknij
REKLAMA

Najczęstsze błędy drukarek i kserokopiarek

12:46, 28.09.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Nie ma urządzeń niezawodnych. Z czasem wszystkie drukarki potrzebują wymiany na nową lub potrzeba je oddać na serwis, aby naprawił je wykwalifikowany technik. Jednak wiele małych błędów możemy rozwiązać sami.

Podstawowe problemy

W biurach i urzędach wciąż coś się drukuje, skanuje i kopiuje. Urządzenia wielofunkcyjne lub kserokopiarki są w ciągłym użyciu. Tak samo w domach, gdzie może nie używa się drukarki zbyt często, jednak zdarza się, że do każdego błędu i problemu wzywany jest informatyk lub inna osoba, która zna się na sprzęcie. Jednak, aby zaoszczędzić na czasie (i pieniądzach) można wypróbować kilka najczęściej spotykanych rozwiązań błędów.

Jeśli kserokopiarka nie chce drukować lub kopiować najpierw należy sprawdzić czy w urządzeniu znajduje się papier. I choć może wydawać się to trywialne, ludzie często zapominają, że w drukarce należy uzupełniać czyste kartki.

Innym często spotykanym przypadkiem jest brak tuszu lub tonera. W domowych drukarkach często bywa tak, że jeśli mamy 4 tusze, wystarczy, że tylko jeden z nich będzie pusty, a urządzenie nie będzie chciało drukować. Dlatego warto zawsze mieć zapas wszystkich kolorów. W profesjonalnych kserokopiarkach stosuje się tonery, które są o wiele bardziej wydajne. Najczęściej wystarczy podnieść pokrywę i sprawdzić czy pudełka nie są puste. Przy okazji należy zajrzeć do pojemnika na zużyty toner. Jeśli będzie zapełniony, kserokopiarka również odmówi nam posłuszeństwa. W niektórych modelach kserokopiarek, na przykład firmy Kyocera należy po każdej wymianie tonera na nowy, uruchomić opcję czyszczenia drukarki.

Trzeba też uważać na niedomknięte pokrywy. Często po wymianie papieru lub tonera ktoś niedokładnie zamknie pokrywę, a przez to urządzenie nie będzie chciało współpracować. Gdy kserokopiarka nie drukuje kartek, warto sprawdzić czy wszystko jest dobrze pozamykane.

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie przyniosło skutku, problem musi być bardziej zaawansowany. Dociekliwi mogą sami próbować naprawić kserokopiarkę lub zadzwonić po serwis. Najbliższy serwis można znaleźć poprzez wyszukiwarkę. Wystarczy wpisać „serwis kserokopiarek Kyocera Warszawa” lub inną nazwę drukarki i miasto, aby pokazały się liczne strony z ofertami profesjonalnych napraw.

Zaawansowane kłopoty z kserokopiarką

Zdarza się, że w drukarce wyskakują błędy, których nie rozumiemy. W takich chwilach warto sięgnąć po instrukcję obsługi, w której powinny być wypisane wszystkie występujące błędy oraz ich opis. Dzięki temu dowiemy się, co możemy rozwiązać samodzielnie oraz które błędy wymagają pomocy serwisu.

Zawsze można wykorzystać reset urządzenia. W tym celu wystarczy odłączyć zasilanie poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka i po kilku sekundach podłączyć na nowo. Niektóre błędy dzięki temu się resetują i urządzenie znowu zaczyna działać tak jak powinno.

Aby kłopoty z kserokopiarkami występowały jak najrzadziej, warto co kilka miesięcy poddawać je czyszczeniu i sprawdzaniu. W miejscach, gdzie urządzenia drukujące są w ciągłym użyciu, nawet niewielka awaria może zaważyć na wydajności i efektach pracy. Szybkie usunięcie usterki bywa na wagę złota. Dlatego warto zawsze mieć pod ręką numer telefonu, aby wezwać serwis kserokopiarek Kyocera. Warszawa oferuje szybką i niezawodną pomoc przy problemach z tego typu urządzeniami. W zależności od firmy kserokopiarki, którą posiadamy, warto nad urządzeniem zawiesić karteczkę z numerem do serwisanta danej firmy. Firmy specjalizujące się w danych producentach kserokopiarek zapewnią szybką i fachową pomoc.

Jak wybrać najlepsza kserokopiarkę?

Aby wybrać najlepsza kserokopiarkę należy przygotować odpowiedzi na kilka najważniejszych pytań:

  • w jakim formacie będą drukowane i kopiowane strony?
  • Drukowane będą strony czarno-białe czy kolorowe?
  • Ile osób będzie korzystać z urządzenia?
  • Ile szacunkowo będzie drukowanych i kserowanych stron na miesiąc?
  • Jakie dodatkowe funkcje będą nam potrzebne? (dodatkowe kasetki na papier, możliwość drukowania dwustronnego, połączenie z siecią itp.)
  • Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na urządzenie?

Z gotowymi odpowiedziami na powyższe pytania można udać się do sklepu. Tam fachowiec doradzi nam najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb kserokopiarkę.

Przy wyborze kserokopiarki warto też zwrócić uwagę na koszt jej okresowych konserwacji oraz koszt materiałów eksploatacyjnych, takich jak tonery. Każdy producent wymaga innych materiałów i różnych prac konserwacyjnych. Zasada jest taka, że im droższa i lepsza kserokopiarka tym tańsze materiały eksploatacyjne.

Warto korzystać z pomocy firm sprzedających kserokopiarki, które posiadają duże doświadczenie i wykwalifikowany personel. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że sprzedawca faktycznie chce nam pomóc dobrać jak najlepszą kserokopiarkę, a nie wcisnąć najdroższe urządzenie lub takie, które często wymaga pomocy serwisu.

Niestety jakość kosztuje. Jeśli chcemy mieć jak najmniej problemów z naszym urządzeniem musimy się liczyć ze sporą kwotą do zapłacenia. Jednak w przyszłości zaowocuje to efektywną i bezawaryjną pracą, więc tym samym zaoszczędzimy na naprawach.

 

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018