Zamknij
REKLAMA

Czym może zajmować się radca prawny w Toruniu?

12:57, 02.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Radca prawny, to osoba, do której wbrew pozorom udajemy się bardzo często. Nie zawsze chęć uzyskania pomocy prawnej musi wynikać z tego, że popadliśmy w konflikt z prawem. Zazwyczaj, do radcy prawnego wybieramy się w dużej mierze wtedy, kiedy faktycznie możemy mieć wątpliwość co do zasadności np. konkretnej umowy, czy aktu prawnego. Radca prawny w Toruniu będzie zobowiązany udzielić nam porady, wyjaśnić nam dokładnie co dokładnie zakłada dany dokument oraz rozwiać nasze wątpliwości co do tego, czy np. dana umowa jest dla nas opłacalna. To nie jest jednak jedyna rzecz, którą może zajmować się radca prawny.

Kto może zostać radcą prawnym?

Zawód radcy prawnego może być wykonywany w ramach stosunku pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej zarówno w prywatnej kancelarii radcy, jak również w spółkach handlowych, czy firmach, gdzie wspólnikami, partnerami czy też właścicielami są adwokaci, rzecznicy patentowi czy też – doradcy podatkowi. Należy jednak pamiętać, że radca prawny, zajmuje się li i jedynie świadczeniem usług z zakresu pomocy prawnej. Radca prawny nie jest jednocześnie adwokatem i o tym musimy pamiętać.

W jakich sytuacjach powinniśmy się zgłaszać po pomoc do radcy prawnego?

Sytuacji, w których może być nam niezbędna pomoc radcy prawnego, jest bardzo dużo. Jak wskazuje sama nazwa zawodu i jak już zostało wcześniej wspomniane, radca udziela porad prawnych z zakresu sporządzania umów cywilnoprawnych. Radca prawny może nam też poradzić, co w konkretnej sytuacji, która oczywiście dotyczy prawa, powinniśmy zrobić. Generalnie praktyka zawodowa radcy prawnego opiera się na poradach z różnych dziedzin prawa.

Dlaczego nie należy bać się radcy prawnego?

Większość z nas, odczuwa bliżej nieuzasadniony lęk, jeśli chodzi o spotkanie z radcą prawnym. Lęk ten w dużej mierze wynika z naszej niepewności w konkretnych sprawach. Warto jest jednak wiedzieć, że nie ma czego się bać! Porady prawne bardzo często są w stanie w znaczącym stopniu ułatwić nam życie, a korzystanie z nich, może się okazać dla nas ze wszech miar pożyteczne.  

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

AaaAaa

0 0

Dlaczego radca prawny w Toruniu? ???? 17:44, 04.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ot ot

1 0

taka delikatna reklama toruńskich radców prawnych, za rok przecztasz: W toruńskich przychodniach podstawowej opieki medycznej najmniejsze kolejki. 17:54, 04.10.2017


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018