Zamknij

Skąd wziąć środki na inwestycje dla firm z sektora MŚP?

14:42, 10.10.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Zatory płatnicze, z którymi borykają się mikro i małe przedsiębiorstwa sprawiają, że dostęp do nowoczesnych technologii staje się w znacznym stopniu utrudniony, a czasem wręcz niemożliwy. Mało innowacyjny biznes zostaje więc skazany na stagnację lub wyparcie przez konkurencję. Skąd wziąć gotówkę na rozwój firmy bez ryzyka wpadnięcia w spiralę zadłużenia? Poznaj alternatywny sposób finansowania swojego biznesu.

Faktoring dla firm – na czym to polega?

Jeśli Twoja firma wystawia faktury z odroczonymi terminami płatności (nawet do 90 dni), musisz liczyć się z tym, że pieniądze za wykonaną usługę możesz otrzymać nawet po… 3 miesiącach. Powstały w ten sposób zator płatniczy to dla wielu firm przykra codzienność. Dla małego przedsiębiorstwa nawet niewielki zator może oznaczać jednak duże problemy: kłopot z wypłatą wynagrodzenia na czas, spłaceniem raty kredytu czy zatowarowaniem sklepu, nie mówiąc o pokryciu kosztów inwestycji związanych z zakupem nowych technologii, wymianą floty pojazdów, powiększeniem zespołu lub przeszkoleniem dotychczasowych pracowników.

Dynamiczny rozwój sektora MŚP w ostatnich latach spowodował wzrost zainteresowania faktoringiem. Sprzedaż faktur niewymagalnych (czyli takich, których termin płatności jeszcze nie upłynął) z odroczonym terminem płatności poprawia płynność finansową firmy, odblokowując środki zamrożone na fakturach. Odbywa się to za pośrednictwem nowoczesnych platform online umożliwiających odzyskanie gotówki nawet tego samego dnia – bez zbędnych formalności i konieczności podpisywania długoterminowych umów. I co najważniejsze – sprzedaż faktur w żaden sposób nie wpływa na relacje z kontrahentami. Zostaną oni jedynie poinformowani przez firmę przejmującą wierzytelność o zmianie numeru konta, na który powinna wpłynąć należność za fakturę.

Czas na biznes – czas w biznesie

W niektórych branżach reakcja na ruch ze strony konkurencji musi być natychmiastowa. Dla niektórych firm oznacza to być albo nie być na rynku. Wdrożenie nowych rozwiązań wymaga jednak dostępu do dodatkowych funduszy. Faktoring dla firm może stać się impulsem, który doda nowo powstałej firmie wiatru w żagle lub wyrwie ze stagnacji biznes, który stał się niekonkurencyjny z powodu braku środków na inwestycje. Dzięki temu Twoja firma może nie tylko umocnić swoją pozycję na rynku, ale także znacząco wybić się na tle konkurencji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%