Zamknij
REKLAMA

Mikołaju, gdzie mieszkasz?

19:45, 12.10.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, kiedy dziecko pisze, a często rysuje, pierwszy list do Świętego Mikołaja. Pojawia się wówczas kluczowa kwestia: gdzie go wysłać? Podpowiadamy jaki jest adres Świętego Mikołaja!

Święty Mikołaj to nadzwyczaj światowy człowiek. Ma swoje siedziby niemal wszędzie! Jego dom stoi np. w mieście North Pole w USA, ma też swoje cztery kąty w Drobak i Savalen w Norwegii, poza tym  także w Nuuk na Granlandii, Himmelpfort w Niemczech, a nawet w Polsce w Kołacinku i w pobliżu Srebrnej Góry. Wiadomo, jak się ma wiele milionów prezentów do zrobienia i tyle samo dzieci do odwiedzenia w ciągu jednej nocy, to trzeba sobie jakoś radzić. Najsłynniejsza i uznawana za najbardziej oficjalną miejscówka Świętego Mikołaja mieści się jednak w Finlandii.

Cały rok z Mikołajem

Fińska siedziba świętego od prezentów znajduje się koło Rovaniemi. To jedna z najstarszych miejscówek Mikołaja, która jest otwarta przez cały rok. Można ją zwiedzać, spotkać się tam z Mikołajem i wiele dowiedzieć na temat jego pracy. Skąd w ogóle się tam wziął Mikołaj? W latach 30. XX wieku, pewień fiński dziennikarz prowadził audycję dla dzieci, w czasie której opowiadał o Świętym Mikołaju. Na antanie postanowił ogłosić nawet, gdzie on mieszka. Jego zdaniem domem Mikołaja była góra Korvatunturi (Ucho) o charakterystycznym kształcie zajęczych uszu, co miało ułatwiać elfom podsłuchiwanie marzeń dzieci. W 1985 roku, kilka kilometrów dalej, ze względu na łatwość dojazdu powstała cała wioska Mikołaja. Tamtejszy Mikołaj od tamtej pory serdecznie zaprasza do wysyłania listów. Adres Świętego Mikołaja, pod który można kierować korespondencję od dzieci to:

Santa Claus

Santa Claus Main Post Office

FI-96930 Arctic Circle

FINLAND

A może nie wysyłać?

List do Mikołaja to jedna z najpiękniejszych pamiątek z dzieciństwa. Może warto, zamiast wysyłać oryginał, posłać Mikołajowi tylko kopię? Jeśli jednak twoje dziecko jest z tych, które nie dadzą się oszukać, koniecznie choć uwiecznij na zdjęciu jego korespondencję pełną marzeń. Za kilka, kilkanaście lat będziecie je oglądać z rozrzewnieniem. Niestety, Mikołaj, nawet ten z Laponii, nie ma w zwyczaju odpisywać dzieciom, a wiele z nich bardzo na odpowiedź czeka. Z pomocą przychodzi strona Listymikolaja.pl na której znajdziemy adres świętego mikołaja w polsce, na której można nie tylko zamówić list od Mikołaja, który trafi prosto do Waszej skrzynki, ale też znaleźć wiele praktycznych informacji i wskazówek, np. gotowe wzory listów do Mikołaja, które na pewno ułatwią wam pisanie.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018