REKLAMA

Urlop jak ze snu – tylko w Zakopanem!

08:42, 08.11.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj

Polska to piękny kraj i wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby cieszyć się niesamowitym klimatem, czy przepięknymi widokami. Mazury, czy Tatry to jedne z najchętniej wybieranych rejonów, jeśli mowa o wypoczynku. Jest to jak najbardziej uzasadnione. Zakopane to jedno z najpiękniejszych miast, jeśli mówimy o polskich górach. To nie tylko Krupówki i oscypki. Co zatem jeszcze można zobaczyć podczas urlopu w Zakopanem? Przygotowaliśmy mini poradnik turystyczny.

Morskie oko – naturalny skarb

Będąc w Zakopanem a nie wybrać się na wyprawę do Morskiego Oka, to tak, jak być nad morzem i nie pójść na plażę. Morskie Oko to perła polskich Tatr. Przepiękne, otoczone niemalże z każdej strony górami jezioro, stanowi idealne miejsce nie tylko na wypoczynek, ale też jest ono wspaniałe pod względem widoków. To dodatkowo największe jezioro w Tatrach – jego powierzchnia to 35ha, zaś głębokość sięga blisko 50m. Położone jest ono na wysokości sięgającej blisko 1395m n.p.m. To jedno z najczęściej odwiedzanych przez Turystów miejsc. Z Zakopanego, poruszając się busem, można dotrzeć do jeziora w zaledwie 40 minut. Można też oczywiście zdecydować się na pieszą wędrówkę – szlaków, które doprowadzą nas na skraj jeziora jest co najmniej kilka.

Giewont czyli legendarny szczyt w Tatrach

Legendę o śpiących rycerzach pod Giewontem, zna chyba każde dziecko. Tym samym, grzechem byłby być w Zakopanem i nie wspiąć się na ten szczyt. To nie tylko możliwość podziwiania pięknych, górskich krajobrazów, ale też wspaniała okazja do tego, aby niejako dotknąć historii naszego kraju. Warto jest jednak odpowiednio przygotować się na taką wyprawę – porządne, górskie buty, ciepła kurtka, czapka i koniecznie ciepły napój do plecaka. Bez tego, nie ma mowy o wyruszeniu na Giewont.

Hotele i schroniska, czyli gdzie spać?

Zakopane, jako miasto, którego głównym przychodem jest turystyka, obfituje w różnego rodzaju hotele i pensjonaty. Niektóre z nich, umiejscowione są na wzniesieniach i przez to widok z okna czy tarasu, nierzadko może zapierać dech w piersiach. Stylizowane na stare, drewniane chaty, aczkolwiek urządzone w nowoczesnym stylu, hotele w Zakopanem, cieszą się bardzo dużą popularnością wśród turystów. To wisienka na torcie, jeśli mowa o spędzeniu urlopu marzeń właśnie w Zakopanem.  

(.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017