REKLAMA

Skuteczna pielęgnacja twarzy czyli o terapii ampułkowej

12:23, 09.11.2017 | Materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Jak we właściwy sposób dbać o naszą skórę? Co robić, aby zachować jej gładkość i jedwabistość? Czy są sprawdzone metody lub też konkretne kosmetyki, które będą w stanie sprawić, że nasza skóra będzie zawsze wyglądała zdrowo? Otóż okazuje się, że tak. Technologia szeroko rozumianej kosmetologii cały czas się rozwija, zaś w efekcie, na rynek wprowadzane są nowe preparaty. Ich skuteczność może być oczywiście różna, aczkolwiek są pewne zabiegi, których skuteczność jest już potwierdzona. Jednym z takich zabiegów, jest z całą pewnością zabieg wykonywany przy użyciu specjalnych ampułek do twarzy.

Jakie jest działanie ampułek do twarzy?

Jeśli chodzi o działanie ampułek, to w dużej mierze opiera się ono na procesach zachodzących w skórze właściwej. W odróżnieniu od wszelkiego rodzaju kremów, czy maseczek, ampułki do twarzy, a co za tym idzie – substancje w nich zawarte – aplikowane są bezpośrednio do skóry właściwej. W efekcie, ich działanie jest widoczne po upływie znacznie krótszego okresu czasu, aniżeli ma to miejsce w przypadku kremów. Substancje zawarte w ampułkach do twarzy, to najczęściej kolagen naturalny, koenzym Q10 ale też różnego rodzaju wyciągi z naturalnych olejków. Zależnie od potrzeb naszej skóry, tego, z jakimi problemami się ona boryka, dobieramy skład takiej ampułki.

Wystarczy jedna aplikacja?

W przypadku zabiegów oraz szeroko rozumianych terapii ampułkami do twarzy, nie wystarczy ich jednorazowa aplikacja. Zwykle jest bowiem tak, że zabiegi, czy też terapie, są dzielone na serie. Tylko wówczas, możemy mówić o skuteczności wykonania takiego zabiegu. Chodzi przede wszystkim o to, aby do skóry właściwej, dawkować odpowiednie ilości konkretnych substancji. Jeśli jednorazowo zostanie ich podana zbyt duża ilość, wówczas możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego tez między innymi, zaleca się powtarzanie takich zabiegów co jakiś czas. Jest on ustalany indywidualnie, zaś pod uwagę brane są takie aspekty jak skłonności do alergii, czy naturalne problemy, z którymi boryka się nasza skóra.  

(Materiały partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017