REKLAMA

Używane maszyny rolnicze – czy warto kupić?

11:33, 10.11.2017 | Materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Nowoczesne gospodarstwo rolne nie może obejść się bez maszyn rolniczych. Nawet najmniejsze gospodarstwa wymagają chociaż podstawowych sprzętów. Zakup takich maszyn to zawsze duży wydatek. Czy warto ograniczyć koszty i zdecydować się na używane maszyny rolnicze?

Współczesne gospodarstwo rolne jest często w dużym stopniu zautomatyzowane. To nie tylko znacznie ułatwia pracę, ale również ją przyspiesza. Takie maszyny, jak traktor rolniczy, to dziś podstawowe wyposażenie, a przecież do tego dochodzą także inne maszyny.

Na zwracać uwagę, kupując maszynę rolniczą?

Wykorzystanie różnych maszyn w gospodarstwie to możliwość zwiększenia jego dochodowości. Jeśli zależy nam na zapewnieniu jak najwyższej wydajności, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w traktor, rozrzutnik, pług, opryskiwacz, agregat uprawowy itp. W przypadku największych gospodarstw nieoceniony będzie także kombajn. Oczywiście zakup maszyny rolniczej powinien być uzależniony od potrzeb danego gospodarstwa rolnego. Warto jeszcze wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Nowa maszyna jest na gwarancji i powinna być sprawna, jednak kupując używany model, trzeba zweryfikować kilka istotnych kwestii. Bardzo ważny jest stan techniczny, ilość motogodzin na liczniku, brak wycieków i przerdzewień, jak również odpowiednia moc maszyny (szczególnie traktora).

Czy warto postawić na używaną maszynę rolniczą?

Tak naprawdę używana maszyna rolnicza nie musi być wcale problemem. Wielu rolników decyduje się na taki zakup. To wynik coraz łatwiejszego dostępu do ofert używanych maszyn rolniczych. Wystarczy wejść na jedną ze stron internetowych (np. Truck1), aby znaleźć tam bardzo wiele ogłoszeń sprzedaży takich maszyn i czasami to nawet oferty z całej Europy, co znacznie ułatwia znalezienie odpowiedniej maszyny rolniczej. Poza tym używane sprzęty kuszą znacznie niższą ceną niż nowe modele. A trzeba zauważyć, że niektóre maszyny rolnicze są naprawdę kosztowne. W tej sytuacji zakup używanego sprzętu może być dobrą i rozsądną alternatywą. Wszystko zależy oczywiście od jego stanu. Dlatego należy dokładnie obejrzeć maszynę przed jej zakupem i sprawdzić jej dokumenty, o czym już wspomnieliśmy. W wielu przypadkach lepiej kupić używaną maszynę znanego producenta niż nowy model nieznanej marki. Trzeba jednak także zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych maszyn rolniczych. To urządzenia, które są mocno eksploatowane, zatem niektóre podzespoły i elementy szybko się zużywają. Jeśli trzeba będzie czekać długo na dostawę części lub jeździć po nią kilkadziesiąt kilometrów w szczycie żniw, to będzie dotkliwa strata czasu, nie mówiąc już o kosztach. Dlatego na koniec warto podsumować ten artykuł takim zdaniem: warto kupować używane maszyny rolnicze, ale trzeba to robić rozsądnie.

Ogłoszenia sprzedaży używanych maszyn rolniczych z całej Europy można znaleźć na stronie https://www.truck1-pl.com/maszyny-rolnicze.

(Materiały partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017