REKLAMA

Serwis tabletów

11:13, 28.11.2017 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Tablety, tak samo jak inne urządzenia elektroniczne, narażone są na uszkodzenia i awarie sprzętowe oraz programowe. Ich usuwaniem zajmuje się serwis tabletów. Serwisy można podzielić na autoryzowane, zajmujące się wykonywaniem napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych dla urządzeń wybranych marek, jak również serwisy niezależne, naprawiające wszystkie rodzaje urządzeń, niezależnie od modelu i marki. Postaramy się przybliżyć Państwu na czym polega działalność serwisu tabletów, opisując poszczególne usługi, z których skorzystać.

Wymiana ekranu

Tablet został stworzony z myślą o użytkowaniu go w dowolnym miejscu. Wyposażony w duży ekran dotykowy, zapewnia wygodną obsługę i pozwala komfortowo korzystać z multimediów. Niestety to właśnie ekran jest najbardziej wrażliwą częścią tabletu. Szklana matryca jest delikatna i mocniejsze uderzenie lub upadek z wysokości, może doprowadzić do jej uszkodzenia. Pęknięcie matrycy to jeden z najczęściej spotykanych powodów, dla których odwiedzamy serwis tabletów. Wymiana matrycy nie jest czynnością skomplikowaną, ale nie zawsze jest możliwa. Jeśli na rynku nie ma dostępnych części zamiennych do naszego modelu urządzenia lub trudno dostać egzemplarz używany, z którego taka matryca może zostać wymontowana, naprawa nie będzie mogła zostać wykonana. Inna przyczyna to zbyt wysokie koszta naprawy. Jeśli serwis tabletów uzna, że koszt naprawy przewyższa wartość samego urządzenia, nie ma podstaw aby taką pracę wykonywać. Dotyczy to zwykle najtańszych modeli urządzeń, których cena nie przekracza 300 złotych. W pozostałych przypadkach naprawa uszkodzonego ekranu powinna być możliwa w akceptowalnej przez klienta cenie.

W tym miejscu warto wspomnieć o sprawdzonym sposobie na zabezpieczenie ekranu w swoim tablecie. A mianowicie na przyklejeniu na ekran szkła hartowanego. To specjalna poliwęglanowa folia – gruba i sztywna, doskonale chroniąca ekran przed zarysowaniami, a w razie upadku lub uderzenia, przejmująca niemal całe obciążenia. Szkło hartowane na tablet pozwala znacząco poprawić bezpieczeństwo urządzenia, a jednocześnie nie wpływa negatywnie na wygodę użytkowania. Jest idealnie przejrzyste i nie pogarsza właściwości sterowania dotykowego. Niemal każdy serwis tabletów sprzedaje takie szkła, dostępne dla najpopularniejszych modeli tabletów. Również pracownik serwisu może nam pomóc w przyklejeniu szkła, tak aby idealnie pokrywało się z całą powierzchnią ekranu.

Drugim sposobem, z którego również warto korzystać w trosce o bezpieczeństwo tabletu, jest etui. Na rynku można znaleźć bardzo bogaty wybór różnego typu pokrowców na tablety. Mogą to być piankowe etui, do których urządzenie jest wsuwane, jak również nakładane na tablet skórzane lub skóropodobne etui, wyposażone w zamykaną okładkę chroniącą ekran. Tu również niezbędnej pomocy może udzielić serwis tabletów, zapewniając etui dostosowane do posiadanego przez ciebie modelu urządzenia.

Uszkodzona bateria

Część tabletów wyposażona jest w zintegrowaną baterię, bez możliwości wymiany przez użytkownika. Część natomiast oferuje łatwy dostęp do baterii, poprzez zdjęcie tylnej pokrywy. Jeśli widzisz że tablet coraz krócej pracuje na baterii, to znak że zbliża się moment jej wymiany na nową. W pierwszym przypadku warto odwiedzić serwis tabletów. Dokona on profesjonalnego i bezpiecznego demontażu urządzenia, nie narażając go na mechaniczne uszkodzenia. Zapewni nam również pasująca dla danego modelu baterię, bez ryzyka że będziemy musieć ją reklamować lub prosić sprzedawcę o wymianę na inny model.

Zalanie tabletu

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń laptopów jest ich zalanie napojami. W przypadku tabletów zdarza się to rzadziej, ale i tak serwis tabletów dość często ma do czynienia z takimi przypadkami. Na całe szczęście konstrukcja tabletów jest bardziej zwarta, przez co zalanie ich napojem jest trudniejsze. Ale nie niemożliwe. Aby dodatkowo zwiększyć ochronę urządzenia przed działaniem wilgoci, serwis tabletów rekomenduje stosowanie etui. Najlepszym wyborem okazują się dopasowane silikonowe etui, ściśle przylegające do wszystkich krawędzi tabletu. Co jednak zrobić, jeśli nasze urządzenie ulegnie zalaniu? Procedura jest prosta. Jak najszybciej należy je wyłączyć i nie włączać, do czasu przekazania w ręce serwisu. Naprawa, którą będzie wykonywał serwis polega na rozebraniu urządzeniu i jego dokładnym wysuszeniu. Jeśli to konieczne, elektronika zostanie poddana czyszczeniu i sprawdzeniu, czy nie doszło do przerwania ścieżek lub uszkodzenia pozostałych podzespołów.

Zapomniane hasło

Kolejnym powodem, dla którego potrzebna jest pomoc serwisu tabletów, będzie zapomniane hasło do urządzenia. Tutaj jedyną metodą odzyskania jest połączenie się z urządzeniem przy pomocy specjalnego kabla serwisowego i zresetowanie hasła. Nie jest to jednak możliwe dla każdego urządzenia. Alternatywnie można spróbować odzyskać hasło, korzystając z narzędzi oferowanych przez firmę Google – działa to jednak wyłącznie dla tabletów z systemem operacyjnym Android – jest ich na szczęście większość na rynku.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017