REKLAMA

Internet najlepszej jakości

10:03, 04.12.2017 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Łącza internetowe oparte na nowoczesnej sieci światłowodowe dają nieograniczone możliwości. Osoby które już zdecydowały się na koszyczanie z takiego rozwiązania mają znaczne większe perspektywy, zwłaszcza jeśli chodzi o dostęp do multimediów.

By faktycznie transfer danych był nieograniczony, musi być odpowiednio wykonana sieć. Niestety, często dostawcy internetu skupiają się jedynie na doprowadzeniu łącza do budynku mieszkalnego/bloku, a mieszkańcy otrzymują dostęp do sieci za pomocą zwykłych kabli koncentrycznych, co nie daje dużych możliwości przepustowych. Dobrą inwestycją jest nowoczesna sieć FTTH.

Nowa technologia to także dodatkowe wydatki, zwłaszcza dla osób które zajmują się wykonywaniem przyłączy, bo niestety aparatura pomiarowa, która kilka lat temu była uważana za profesjonalną dziś jest bezużyteczna.

Sieci światłowodowe wymagają:

  • spawarek odpowiednich do łączenia poszczególnych światłowodów,
  • niezbędny jest reflektometr optyczny do wykonywania pomiarów w obrębie sieci,
  • miernik mocy i dobrane do niego źródło światła,
  • wszelkie akcesoria do czyszczenia łączy, oraz wiele innych które można znaleźć na http://www.interlab.pl/produkty/reflektometr-optyczny.html.

Niezawodna sieć FTTH (Fiber-To-The-Home)

Dzięki sieci FTTH możliwości są nieograniczone, gdyż łącze światłowodowe łączy odbiorcę bezpośrednio z centralą. Dzięki temu nic nie spowalnia transferu. Zapewnia to wyższy komfort użytkowania zwłaszcza internetu, bo limity prędkości już nie stanowią żadnych barier. choć za pomocą światłowodów odbiór kablówki także jest idealny.

Światłowody zapewniają:

  • nieograniczone możliwości przesyłu danych,
  • duża odporność na zakłócenia,
  • bezpieczny transfer danych,
  • dostęp do różnego rodzaju multimediów,
  • warunki pogodowe nie wpływają na przesył danych.

Warto dodać iż światłowody są bardzo trwałe, bo mogą służyć wiele lat bez konieczności ich wymieniania.

Nadzorowanie sieci światłowodowej

Samo wykonanie sieci i podłączenie do niej poszczególnych odbiorców nie gwarantuje jeszcze sukcesu. Sieci światłowodowe muszą być nadzorowane, więc należy dokonywać w ich obrębie pomiarów, czy faktycznie transfer jest odpowiedni. W przypadku awarii za pomocą sprzętu, instalatorzy muszą zlokalizować źródło problemu. Dzisiejsza aparatura pomiarowa posiada doskonałe parametry techniczne, dlatego każdy problem zostanie szybko zdiagnozowany i usunięty.

Doświadczenie instalatorów

Wiedza i doświadczenie są także niezbędne, więc każdy instalator powinien skorzystać z profesjonalnego szkolenia jak prawidłowo wykorzystywać nowoczesną aparaturę pomiarową.

Każdy użytkownik niezadowolony ze swojego dotychczasowego łącza internetowego może zainwestować w nowoczesne światłowody. Wcześniej jednak warto dopytać u wybranego operatora czy infrastruktura nie będzie ograniczeniem, bo nie zawsze od strony technicznej będzie możliwe wykonanie podłączenia do sieci światłowodowej. 

(materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017