Zamknij

Mała architektura do ogrodu - ciesz się zielenią w każdą pogodę!

15:19, 22.12.2017 artykuł sponsorowany
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Przydomowy ogród i działka bez pergoli czy altanki wydają się niepełne i niedokończone. Przy zmiennej polskiej pogodzie każde rozstawienie grilla w ogrodzie lub wyjazd na działkę pod miasto wymaga sprawdzenia prognoz i starannych kalkulacji - co to będzie, gdy nagle się zachmurzy i rozpada? Gdy tylko niebo zaczyna się zaciągać, dzieci nerwowo spoglądają w stronę samochodu - a może by już wracać? Przecież nikt nie lubi zmoknąć na nieosłoniętym terenie, nikt też nie chciałby jeść mokrych, niedopieczonych kiełbasek ani rozcieńczonej deszczem sałatki. Aby nasz rodzinny ogród rzeczywiście sprzyjał wypoczynkowi i by dało się spędzać w nim całe dnie, musimy pomyśleć o tym, by znalazło się w nim miejsce zadaszone, chroniące przed deszczem i wiatrem, sprzyjające rozmowom i posiłkom w gronie rodziny i przyjaciół. Altanka w ogrodzie uczyni go miejscem bardziej przytulnym i sprawi, że od wiosny do jesieni nikt nie będzie już miał ochoty siedzieć w domu.

Nie czujesz się na siłach własnoręcznie ciąć tarcicę czy chwytać za młotek? Żaden problem! Wykonanie i projekt ogrodowego domu można zlecić specjalistycznej firmie, takiej jak https://drewnolandia.pl/, która zajmie się wszystkim co niezbędne od pomysłu aż po wykończenie.

Mała architektura drewniana pasuje do każdego typu architektury - czy to klasycznego dworku, czy modernistycznej willi. Do każdego domu znajdziemy z pewnością taki model altany czy pergoli, który świetnie się o niego dopasuje, choć te bardziej ozdobne z pewnością łatwiej odnajdą się na tle klasycznego dworku czy domu o tradycyjnych formach. Każdy rodzaj drewna, z jakiego wykonuje się tego rodzaju konstrukcje, można pokryć lakierobejcą w dowolnym kolorze, która pomoże dopasować wygląd altany czy pergoli do stylu domu.

Warto trzymać się zasady, by rozmiary dodatkowych elementów na działce dostosować do jej powierzchni - nie starajmy się na siłę zmieścić na niedużej działce pokaźnej altany! Jeśli nasz przydomowy ogród jest niewielki, zamiast osobnej, zamkniętej altany lepiej będzie postawić niedużą pergolę lub osłoniętą z jednej strony drewnianą wiatę, pod którą można ustawić stół i rozstawić grilla. W dużym ogrodzie sprawdzi się z pewnością każdy rodzaj ogrodowej architektury. Większy domek ogrodowy warto wówczas umieścić w odległym punkcie ogrodu i oddzielić od domu kulisami z krzewów, by oba budynki wzajemnie się nie przytłaczały. Altanka na skraju działki stanie się prawdziwą rodzinną "letnią rezydencją", która pozwoli cieszyć się ogrodem z nowej perspektywy, pomoże nadrobić lekturowe plany w czasie urlopu bez zamykania się w domu i doda rodzinnym przyjęciom  wiele uroku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%