REKLAMA

Jak sprawdzić, czy samochód jest po wypadku?

09:18, 03.01.2018 | Materiały partnera
REKLAMA
Skomentuj

Prawie wszystkie ogłoszenia, które odnoszą się do sprzedaży samochodów piszą o nich, że są doskonałe oraz bezwypadkowe. Jednak realia są zupełnie inne. Tylko kilka drobiazgów pomoże Ci rozpoznać samochód po kolizji albo stłuczce. Dla specjalistów, niektóre elementy oraz mankamenty samochodu są tak widoczne, że ciężko na nie, nie zwrócić uwagi. Warto jest przeczytać więcej w tym temacie.

Stan wizualny oraz techniczny samochodu

Kto sprzedaje samochód po kolizji drogowej albo po wypadku oraz opisuje je jako bezwypadkowe, powinien być ukarany za wykroczenie. Gdy kupujemy auto, dobrze jest trzymać się z daleka od takich transakcji. Lepiej jest poszukać samochodu, który został uczciwie opisany jako powypadkowy, niż taki, który jest podobno idealny, bez wypadku, a tak naprawdę jest po bardzo wielu przejściach.

Kilka słów o stanie technicznym

Jedna kwestia to stan wizualny, o którym już wspomniałam, ale dużo ważniejszy jest przecież stan techniczny. To on zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo, jak również pozwala trochę zaoszczędzić. Gdy samochód jest powypadkowy oraz jest w bardzo złym stanie technicznym, wtedy trzeba się liczyć z konsekwencjami. Bez może trzeba go będzie nawet oddać na skup samochodów w Warszawie, w Wawerze.

Weź ze sobą blacharza

Jeżeli chcesz być pewien, że Twój nowy samochód nie będzie się nadawał na skup aut w Warszawie, w Wawerze, to weź ze sobą jakiegoś specjalistę. Najlepiej blacharza. Osoba taka ma nie tylko dobre oko, ale również właściwy sprzęt, aby sprawdzić, jaka jest grubość lakieru oraz jego niedoskonałości spowodowane malowaniem. Przed zakupem samochodu warto go sprawdzić na stacji diagnostycznej.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Najważniejszą kwestią, na którą warto jest się skoncentrować jest lakier. Gdy elementy samochodu posiadają odmienne odcienie, wtedy oczywistym jest, że były wymieniane albo malowane. W dodatku, gdy mamy miernik możemy również zmierzyć jego grubość, która nie powinna być większa niż 200 mikrometrów. Dobry blacharz od razu zobaczy wszystkie niedoskonałości samochodu. Sprawdzi również uszczelki.

 

(Materiały partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018