Zamknij
REKLAMA

Jaki region Hiszpanii najlepszy do zamieszkania?

14:41, 30.01.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Przesuwając się od północy, omówię wybrzeże Costa Brava, ze stolicą w Barcelonie, następnie Costa Blanca, Costa del Sol oraz wybrzeże Costa de la Luz, na granicy z Portugalią. Najbardziej mi bliskie oraz najbardziej znane, wybrzeże Costa Brava jest jednym z najbardziej uczęszczanych przez polskich turystów, a także jednym z najdroższych, hiszpańskich, południowych wybrzeży. Gdy chcemy kupić apartament w Hiszpanii, to właśnie w tym rejonie warto zrealizować swoje marzenie. Bliskość Barcelony, drugiego co do wielkości miasta w Hiszpanii i stolicy Katalonii, zwiększa ceny nieruchomości w tym rejonie w Hiszpanii.

A może Katalonia?

Katalonia jest jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo oraz ekonomicznie regionów Hiszpanii, zaraz po Madrycie oraz Kraju Basków znajdującym się na północy Hiszpanii. To sprawia, że ceny apartamentów w Hiszpanii w Barcelonie oraz na pobliskiej Costa Brava są najwyższe w całym kraju. Nie zapominaj, że Barcelona oraz Costa Brava to rejon Katalonii, autonomicznego regionu Hiszpanii, który ciągle dąży do niezależności od centralnego rządu w Madrycie.

Inne regiony

Gdzie warto jeszcze szukać? Polecane apartamenty – Hiszpania, kurorty na Costa Brava są bardzo drogie, ale nie bez powodu. Musisz mieć świadomość, że płacisz za dobrą lokalizację oraz dobrą jakość nieruchomości. Oczywiście cały czas występuje możliwość znalezienia tańszego apartamentu w Hiszpanii na Costa Brava, albo realnych okazji z rynku pierwotnego czy wtórnego. Musisz się jednak liczyć z tym, że tanie apartamenty, w takim kraju jak Hiszpania, nie zawsze będą dobrej jakość. Jeżeli zamierzasz zakupić nieruchomość na Costa Brava, to warto uwzględnić jeszcze jedną kwestię. Mam tu na myśli klimat w tym regionie Hiszpanii. Costa Brava nie jest niestety najcieplejszym regionem w Hiszpanii. Często zdarza się zamarzanie basenów prywatnych albo hotelowych w zimie. Natomiast w lipcu i w sierpniu zdarzają się częste deszcze. Jednak można znaleźć tu piękne plaże oraz malownicze wybrzeże. Wybór pozostawiam Tobie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

dobre dobre

2 0

O to najlepiej zapytać pana Arabskiego .Ma tam kilka apartamentów zakupionych za pieniadze podatników no i turystę Persona .On za pieniadze podatników też lubi tam podróżować . 19:24, 17.02.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone