Zamknij
REKLAMA

Jak pomagać potrzebującym?

09:00, 17.02.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

W twojej okolicy na pewno nie brakuje ludzi, szukających pomocy. Jeśli jesteś osobą empatyczną, lubiącą czynić dobro i nie wahającą się od pomagania innym ludziom, mamy dla ciebie kilka pomysłów na to, jak pomagać sąsiadom lub zupełnie nieznajomym. Wiele osób często powtarza argument, że nie pomaga innym osobom bo nie ma na to pieniędzy. Tymczasem pomoc wcale nie musi się ograniczać do sponsorowania innych ludzi. Wręcz odwrotnie. Prawdziwa pomoc to aktywne działanie, które może pokazać takim osobom jak stanąć na nogi i samodzielnie sobie radzić. Dawanie im pieniędzy na tacy do niczego dobrego nie prowadzi, utwierdza ich tylko w przekonaniu, że bycie niesamodzielnym i bezradnym zawsze się opłaca, bo znajdzie się ktoś, kto poratuje groszem. Na czym polega aktywne pomaganie innym osobom? Jak to robić w zgodzie z samym sobą, bez potrzeby nadmiernego wydawania pieniędzy, których mamy oczywiście zawsze za mało? Poznaj nasze pomysły i wybierz z nich te najlepsze dla siebie.

Co robić, kiedy ktoś mówi szukam pomocy?

Skoro czytasz ten artykuł, na pewno nie należysz do osób chowających głowę w piasek, kiedy ktoś mówi szukam pomocy. Zupełnie inaczej. Chcesz mu pomóc, robiąc wszystko co w twojej mocy. Jedna z najczęściej mówionych próśb o pomoc, to pomoc w znalezieniu pracy. Bez pracy nie ma pieniędzy, a bez pieniędzy nie da się normalnie żyć. O tym wie każdy z nas. Jednak i ty i ja mamy wiele możliwości, aby pomóc sąsiadowi lub znajomemu, który stracił pracę i chcę zatrudnić się w jakimkolwiek zawodzie, byle tylko przynieść do domu jakieś pieniądze i zapewnić swoje rodzinie godziwe warunki życia. Twoja pomoc może przybrać bardzo wyrazistą, a przy tym namacalną postać. Jak najłatwiej znaleźć pracę? Oczywiście przeglądając ogłoszenia o pracę w internecie. Osoba, która szuka pomocy w tym zakresie, może nie dysponować dostępem do internetu lub nie potrafi się posługiwać komputerem. Możesz jej pomóc, robiąc jej podstawowe przeszkolenie w posługiwaniu się komputerem i internetem. Taka umiejętność na pewno przyda się jej również na późniejszym etapie życia, umożliwiając nawet zdobycie pracy na stanowisku pracownika biurowego lub magazyniera, gdzie obsługa komputera jest niezbędna. Kolejnym krokiem, który możesz wykonać w stronę osoby mówiącej szukam pomocy, jest pomoc w stworzeniu CV. To jeden z tych dokumentów, który koniecznie należy posiadać szukając pracy. Będzie się go wysyłać elektronicznie, ale również warto wydrukować kilka egzemplarzy i pozostawić u lokalnych pracodawców, u których taka osoba mogłaby chcieć podjąć pracę. Pomoc w poszukiwaniu pracy to jeden z najlepszych sposobów, aby ułatwić komuś wyjście na prostą drogę życia. Praca to odpowiedzialność, ale również nadzieja że wszystko się dobrze ułoży, zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Szukam pomocy w opiece nad dzieckiem

W naszym społeczeństwie nie brakuje mam samotnie wychowujących swoje dzieci. Dla takich kobiet znalezienie pracy jest jeszcze trudniejsze, z uwagi na konieczność zapewnienia opieki swoim dzieciom. To oczywiście wiąże się z odpowiedzialnością oraz opłatami. Jeśli jednak masz kilka godzin dziennie, możesz zaoferować pomoc w opiece. W tym czasie twoja znajoma będzie mogła spokojnie udać się na rozmowę o pracę lub pojeździć po lokalnych firmach, pozostawiając w nich swoje aplikacje. Pamiętaj że taka pomoc jest bardzo cenna i opiera się na wzajemnym zaufaniu. Przejmując opiekę nad dzieckiem, bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Musisz być pewna że na pewno poradzisz sobie w takiej roli. Jeśli w dalszym ciągu chcesz pomóc, ale nie samodzielnie przejmując opiekę nad dzieckiem, możesz zapytać swoich znajomych czy mają godną polecenia opiekunkę, na którą będzie stać twoją znajomą. Nie zawsze osoby mówiące szukam pomocy są osobami biednymi lub znajdującymi się w trudnej sytuacji materialnej. Nie ma nic dziwnego w tym, że również osoby mające pieniądze, nie wstydzą się mówić szukam pomocy. Czasami ich życie potoczyło się tak, że pomimo powodzenia w biznesie, w swoim życiu są sami i muszą liczyć tylko na siebie. Pomagając im bezinteresownie i np. ułatwiając znalezienie godnej zaufania opiekunki, tak naprawdę robisz dla nich coś więcej, niż tylko pomagając w rozwiązaniu problemu. Pokazujesz im że są one dla ciebie ważne, co z pewnością zostanie przez nich docenione.

Pomoc w znalezieniu lekarza

Jednym z największych problemów, który może nas spotkać, jest problem ze zdrowiem. Często przypadłości zdrowotne są tak poważne, że bez wizyty u specjalisty rozwiązanie problemu jest niemożliwe. W tym miejscu ponownie jest rola dla ciebie. Być może jesteś jedną z tych osób, które mają dużo znajomości w każdej branży. Jeżeli branża medyczna również się do nich zalicza, to możesz takiej osobie ułatwić szybsze dotarcie do specjalisty. Skracając czas oczekiwania nawet o kilka tygodni, możesz takiej osobie zaoszczędzić bardzo wiele cierpienia i problemów, ułatwiając późniejszy powrót do zdrowia. Jak widać, niesienie pomocy nie zawsze musi się wiązać z wydawaniem swoich pieniędzy. Częściej pomoc jest bezpłatna i bezinteresowna.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018