Zamknij
REKLAMA

Porównanie najpopularniejszych połączeń internetowych

10:58, 12.03.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Technologia przesyłu danych znacząco rozwinęła się w ostatnich latach, dlatego też dzisiaj do wyboru jest wiele rodzajów połączeń internetowych. Czym charakteryzują się popularne technologie internet LTE oraz internet światłowodowy czy kablowy ? Który z nich okazuje się lepszym wyborem?

Stabilny internet

Z całą pewnością, kwestia stabilności połączenia internetowego jest bardzo ważna. Chodzi o to, czy nie jest ono przerywane oraz czy posiada się dostęp do sieci przez cały czas. Jak to wygląda w przypadku internetu LTE oraz internetu kablowego i światłowodowego?

Jeśli chodzi o LTE mogą czasami występować pewne problemy ze stabilnością. Jej brak może być również spowodowany zbytnim obciążeniem stacji bazowej. Jeśli zbyt dużo osób korzysta z danego nadajnika LTE pojawia się problem ze stabilnym działaniem internetu. W przypadku internetu światłowodowego czy kablowego zwykle nie ma problemów ze stabilnością połączenia. Jednoczesne połączenie z internetem dużej liczby użytkowników nie ma większego wpływu na jego jakość.

Prędkość połączenia internetowego

Drugim równie istotnym parametrem co stabilność jest prędkość połączenia. W tym przypadku przewagę mają połączenie kablowe i światłowodowe. Niemniej jednak, wiele zależy od danego operatora oraz wybranej oferty. Co więcej, niektórzy operatorzy zapewniają dużo szybsze a inni nieco wolniejsze połączenia od internetu LTE - chcąc porównać oferty internetu LTE we Włocławku, warto skorzystać z usług darmowych porównywarek, które w prosty sposób przedstawią najważniejsze parametry konkretnych ofert.

Problem z internetem LTE jest jednak taki, że zdarza się, iż operatorzy ograniczają maksymalną możliwą do uzyskania prędkość internetu oraz ilość przesyłanych danych. Po zużyciu określonej w umowie ilości transferu internet zwalnia i korzystanie z niego nie jest tak komfortowe jak zwykle. Aktualnie limity transferu oferowane przez polskich dostawców wynoszą do 250GB, choć pojawiają się już pierwsze oferty bez limitów danych jednak w tym przypadku prędkość pobierania danych ograniczona jest do maksymalnie 60 Mb/s.

Który internet wybrać?

Zważając na przytoczone powyżej fakty wydawać by się mogło, że odpowiedź na pytanie jaki internet wybrać jest prosta. Internet LTE ustępuje póki co internetowi kablowemu. Z drugiej jednak strony, połączenia LTE są stale udoskonalane, przybywa również nadajników, wzrastają szybkości i limity danych a prosta instalacja sprawia, że ta technologia staje się coraz bardziej popularna. Podobnie oferty cenowe za internet LTE są coraz bardziej konkurują z cenami internetu kablowego.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JanekJanek

0 0

No właśnie porównanie, np SatFilm oferta 100/10MB a ile jest naprawdę - u mnie na Poludniu 35-40/10 MB. A jak u innych? 12:22, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018