Zamknij

Sprawdź czy jesteś odpowiednim kandydatem na operatora wózka widłowego

13:01, 20.03.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:02, 20.03.2018
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Przygotowaliśmy ten tekst z myślą o wszystkich osobach dopiero rozpoczynających swoją karierę zawodową lub takich, które właśnie teraz rozpatrują zmianę branży. Stanowisko magazyniera lub samodzielnego operatora wózka widłowego pojawia się ze zdumiewającą częstotliwością w serwisach oferujących pracę. Czy jest to praca fizyczna? Ile zarobię jako operator? Jak zdobyć uprawnienia? Czy mam predyspozycję? Jakich kandydatów poszukują rekruterzy? Na wszystkie te pytania wspólnie poszukamy odpowiedzi!

Zakres obowiązków operatora wózka widłowego

Przeanalizujmy to, czym zajmuje się operator wózka widłowego w przeciętnym 8-godzinnym dniu pracy. Większość czasu operator spędza w pojeździe, zajmując się transportem towarów. W ściśle określonym miejscu i czasie musi zadbać o to, aby dostarczono lub odebrano towar – od jego płynnej pracy często zależy płynność wysyłek i odbiorów palet.

Ważnym jest także odpowiednie rozdysponowanie oraz dbanie o porządek w magazynie. Operator wózka widłowego w razie potrzeby musi zadbać o podstawową eksploatację pojazdu – w praktyce jest to tylko odpowiedni poziom paliwa lub baterii akumulatora. Jeśli stanowisko uwzględnia w nazwie magazyniera, może okazać się, że oprócz obsługi wózka w zakres naszych obowiązków wejdą także pomniejsze czynności, jak ewidencjonowanie, pakowanie, nadawanie paczek itp.

Oczekiwania – profil kandydata

Bezwzględnym wymogiem do pracy na stanowisku operatora wózka widłowego są uprawnienia zdobyte w Urzędzie Dozoru Technicznego. Kurs oraz egzaminy obejmują część teoretyczną i praktyczną, ze szczególnym naciskiem na znajomość przepisów BHP. Uprawnienia obowiązują w całej EU, więc nie musimy się obawiać, jeśli ogłoszenie dotyczy pracy poza granicami naszego kraju.

W pracy operatora wózka widłowego, szczególnie w dużych przedsiębiorstwach, działających w systemie lean manufacturing, od kandydata może wymagać się 6-miesięcznego lub rocznego doświadczenia zawodowego. Jest to związane z faktem, że praca operatora obarczona jest sporym ryzykiem, zarówno jeśli chodzi o przenoszony towar jak i bezpieczeństwo na terenie zakładu. Doświadczenie warto jest zdobyć w nieco mniejszej firmie, o ograniczonych ciągach komunikacyjnych i bardziej otwartym reżimie pracy na terenie zakładu.

Ważny jest profil osobowy kandydata. Rekruterzy szukają w pierwszej kolejności osób potrafiących działać w sytuacjach stresowych, podejmujących szybko decyzje, posiadających duże umiejętności manualne oraz takich, które gotowe są do podjęcia pracy zmianowej. Obsługa wózka widłowego odbywa się w pojedynkę, kandydat musi więc wykazywać sporą samodzielność i szybko przystosowywać się do warunków panujących w zakładzie.

Możliwości – czy to opłacalne?

Wykonując na stałe pracę operatora wózka widłowego możemy liczyć się z całkiem okazałymi zarobkami (u zachodnich sąsiadów są one nawet dwukrotnie większe i sięgają poziomem około 6 000 złotych netto). W dużych firmach o silnych strukturach magazynierzy włączeni są do wewnętrznego pakietu opieki zdrowotnej, przysługują im dodatkowe, płatne dni urlopu, mogą korzystać z bardzo atrakcyjnych pakietów socjalnych, kart sportowych itd. W większości poważnych ogłoszeń pracodawcy szukają na to stanowisko kandydatów, oferując im umowę o pracę.

Źródło: Wózki widłowe Toyota Dunpol.com.pl - wynajem, serwis, naprawa widlaków.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

świniaświnia

2 1

"przysługują im dodatkowe, płatne dni urlopu,"
Pracuję jako operator wózków widłowych od 11 lat i nie spotkałem się dotąd z ilością urlopu większą niż 26 dni w ciągu roku czasu. Co właściwie autor artykułu miał na myśli ?? Co do pakietów socjalnych oraz opieki zdrowotnej mogę się zgodzić. 22:37, 21.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

BoloBolo

1 0

Autor w ogóle pisze artykuł o sprawach, na temat których nie ma pojęcia. Po uprawnienia niekoniecznie trzeba iść do UDT. Wystarczy zezwolenie zakładowe - do poruszania się w obrębie firmy wystarczy.
Kursy na operatora wózka to fikcja. Sam dostałem ofertę - po wniesieniu opłaty za kurs, odbieram zaświadczenie i tyle. Pracodawcy nic nie warty świstek traktują jako podstawę do wydania zakładowego zezwolenia. Klient wsiada na wózek i jedzie.
I tak to funkcjonuje - do czasu, aż coś się stanie :) 07:30, 22.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%