Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób udoskonalić maszyny CNC?

13:07, 20.03.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

W maszynowym przemyśle są wykorzystywane maszyny które są ogromne i mają wiele funkcji, przy czym są też mocno zautomatyzowane. Potrzebne są więc specjalne rozwiązania. Obok firm tworzących różne wyroby, są też przecież firmy produkujące części i całe maszyny. Czyli – korelacja między tymi przedsiębiorstwami jest bardzo silna.

Dla przykładu – jeśli przedsiębiorstwo korzysta z maszyn CNC - kontaktuje się ale z firmą Akcesoria CNC, która ma części zamienne do nich. Na przykład – prowadnice liniowe - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/43-mechanika/technika-liniowa/prowadnice-liniowe. To element suwny, który mocno ułatwia przemieszczanie się ruchomych elementów maszyny, w oparciu o sprawne działanie. Można ty wykorzystać prawa fizyki z korzyścią dla siebie, bo zmniejszamy straty przy produkcji i podnosimy jej efektywność. Co więcej, można przecież też zwiększyć tarcie lub je redukować, czyli mamy pełną kontrolę nad energią i możemy wypracować ruch jednolity, o płynnym charakterze.zdjecie-2.jpg

Przekładnia ślimakowa - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/1124-silniki-elektryczne/przekladnie-slimakowe to jeszcze jedno rozwiązanie, które gwarantuje lepsze poruszanie się elementów. Taka przekładnia ma dosyć skomplikowaną budowę, jednak wykorzystuje w swoim działaniu proste prawa fizyki. Każdy poznał je w szkole, na przykład na etapie liceum. W przemyśle mamy maszyny produkcyjne o trybie działania automatycznego. Wystarczy tylko podłączyć je do sieci.
zdjecie-3.jpg

Niepotrzebny jest nawet czynnik ludzki. Tu mamy do czynienia z pracą, gdzie ograniczone jest to do programowania maszyny. Automatyzacja spowodowała że teraz produkcja ma jeszcze bardziej wydajny charakter. Tym samym, zyski idą mocno w górę, fabryka może uplasować się na wyższej pozycji w branży.

Dzisiaj choć mówimy, że maszyny robią za nas wiele rzeczy, trzeba pamiętać, że przecież są tworem człowieka. Programowanie i naprawa nie obejdzie się bez ludzi.

zdjecie-4.jpg

Człowiek jest tu w centrum – bo przecież cała idea stworzenia koncepcji opartej o maszyny, czasem eliminująca nadludzki wysiłek, to jedno. Zgłębienie praw fizyki i wykorzystanie ich – to druga rzecz. Projektowanie i tworzenie maszyn – to też zasługa człowieka. Upgrade – to samo. Człowiek to geniusz, a maszyny genialnie działające, są właśnie jego dziełem.

Części do maszyn CNC znajdą Państwo w sklepie Akcesoria CNC pod adresem - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/10-automatyka

zdjecie-5.jpg

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (2)

qw_qw_

0 0

Poza pewną liczbą błędów gramatycznych... widać, że artykuł pisała osoba, która zajmuje się czym innym, np. folklorem. Autor pisał, jakoby wymiana elementów na te powyższe wiązałaby się z wydłużeniem eksploatacji, czy poprawą wydajności. Szanowny autorze, elementy takie, jak wspomniane przekładnie ślimakowe, czy prowadnice liniowe to absolutne minimum w budowie maszyn CNC. Cóż za "wodolejstwo" w artykule... a wystarczyłoby napisać coś w stylu "posiadamy masę części do większości obrabiarek CNC dostępnych na rynku w przystępnych cenach". Inną sprawą jest to, że w regionie jest zaledwie 8 firm zajmujących się "obróbką CNC", więc reklamodawca zmarnował kupę kasy :) to dosyć ekskluzywny rynek, gdzie informacje o firmach zajmujących się serwisem pogwarancyjnym numeryków roznosi się "pocztą pantoflową". 12:44, 25.03.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ii

0 0

Błędy interpunkcyjne. 14:16, 25.03.2018


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone