Zamknij
REKLAMA

Mała łazienka – jak zaplanować jej aranżację?

13:09, 20.03.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Aranżacja łazienki w znacznym stopniu zależy od jej wielkości. Duża przestrzeń zapewnia nieograniczone możliwości, ponieważ zmieści się w niej każdy rodzaj wyposażenia. Natomiast w małej łazience trzeba dobrze przemyśleć zagospodarowanie każdego miejsca. Co zrobić, aby pomieszczenie było funkcjonalne i estetyczne?

Za mało przestrzeni na wannę? Wybierz prysznic

Najlepsze rozwiązanie stanowi posiadanie wanny i prysznica, ale nie zawsze ilość miejsca jest wystarczająca, a wtedy jedyną opcją pozostaje sam prysznic. Projekty łazienek powinny uwzględniać wszelkiego rodzaju wnęki, ponieważ może się okazać, że pomiędzy dwoma ścianami jest wystarczająco dużo miejsca, aby wstawić sam brodzik o odpowiedniej głębokości lub zorganizować prysznic z odpływem w podłodze. Jeżeli takich możliwości nie ma, pozostaje kabina narożna. Pomimo ograniczonej przestrzeni należy zadbać o komfort, dlatego warto wybierać kabiny kwadratowe lub pięciokątne zamiast półokrągłych, ponieważ w ich wnętrzach jest mniej miejsca. Po zamknięciu kabiny każdy domownik powinien móc się czuć w niej w miarę swobodnie.

Jaki sedes zajmuje najmniej miejsca?

Armatura i ceramika łazienkowa po prostu muszą zostać zainstalowane, ale ze względu na dostęp do różnych modeli również w przypadku sedesu można zaoszczędzić nieco miejsca. Producenci oferują stojące i wiszące modele, lecz mała łazienka nie jest dobrym miejscem, aby korzystać z wersji wiszących. Sedesy wiszące są bowiem montowane na stelażu i obudowywane, a to oznacza, że zajmują więcej miejsca. Optymalne rozwiązanie stanowią kompaktowe sedesy stojące, których niewielka konstrukcja jest dostosowana do małych pomieszczeń. Coraz częściej w łazienkach pojawiają się bidety, ale ograniczona przestrzeń powoduje, że brakuje na nie miejsca. W zastępstwie można kupić nowoczesny kompaktowy sedes spełniający równocześnie funkcję bidetu.

Umywalka – niewielka, ale komfortowa

Umywalka jest koniecznym elementem wyposażenia łazienki, ponieważ wykonuje się nad nią wiele czynności. Służy przede wszystkim do mycia rąk, ale jest również przydatna podczas mycia zębów lub golenia. Umożliwia sprawne wykonywanie codziennych czynności higienicznych. Pomimo małego wnętrza należy zadbać, aby umywalka nie była z mała, ponieważ będziemy naokoło rozchlapywać wodę. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jej długość i szerokość, ale również głębokość. W zależności od rozmieszczenia całego wyposażenia i kształtu łazienki warto zwrócić uwagę na umywalki narożne. Może to być najlepsza opcja, aby zaoszczędzić sporo przestrzeni. Najnowsze propozycje dotyczące wyposażenia łazienki najlepiej obejrzeć na stronie mo.design/lazienka/. Marka Mo, która zastąpiła Cermag, stanowi doskonałe źródło inspiracji w wykańczaniu wnętrz.

Sposoby na wizualne powiększenie małej łazienki

Detale decydują o tym, że aranżacja łazienki jest udana, a w małej łazience sprawdzają się gładkie powierzchnie oraz przezroczyste materiały i wielkie błyszczące lustra. Powodują wizualne powiększenie pomieszczenia. Należy zrezygnować z płytek wielkoformatowych i dużych wyraźnych wzorów oraz faktur.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (1)

mądrymądry

1 1

A gdzie pralka? w kuchni podobno nie można jej stawiać, przepisy zabraniają. 22:02, 20.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone