Zamknij
REKLAMA

Angielski dla seniorów – nowe możliwości

13:18, 18.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Nauka jest jak najbardziej wskazana w każdym wieku, a jej właściwości mogą być naprawdę korzystne zarówno dla naszego samopoczucia, jak i nowych perspektyw. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy zachęcić osoby starsze do podejmowania tego wyzwania nauki angielskiego, ponieważ może to nieść za sobą jedynie same pozytywne szanse. Nie należy się martwić ani skreślać swoje możliwości już na samym starcie, ponieważ najważniejszym punktem jest trafienie do odpowiedniej szkoły, która nauczy, pokaże i wyjaśni wszystko według Twoich potrzeb.

Blisko domu

Seniorzy niekiedy borykają się z różnymi problemami zdrowotnymi, a także nie posiadają już takiej samej kondycji co wcześniej, dlatego każda dłuższa wyprawa poza dom może sprawiać mniejsze lub większe trudności. W tym celu chcielibyśmy polecić przede wszystkim szkołę angielskiego Speak Up, która posiada swoje placówki prawie w każdym miejscu w Polsce, a wszystkie są usytuowane blisko centrum, by łatwo było się do nich dostać. Zwłaszcza w przypadku osób starszych jest to uznawane za duży plus, a tym bardziej, że poza zajęciami w tradycyjnej formie można korzystać także z kursów internetowych udostępnianych przez szkołę.

Nauka angielskiego i nie tylko

Oczywiście zajęcia mogą być prowadzone w sposób indywidualny lub grupowy, aczkolwiek osoby starsze najczęściej decydują się na uczestnictwo w grupowych kursach, gdyż czują się w nich swobodniej i przyjemniej. Jednak nie mamy zamiaru w tej części opowiadać o możliwości poznania i poszerzenia wiedzy, ponieważ bardziej chcemy skupić się na samej metodzie nauczania. Przede wszystkim seniorzy wymagają o wiele więcej czasu niż przykładowo młodzież do poznania i zapamiętania niektórych słówek albo zrozumienia zasad gramatycznych. W tym celu lektorzy dopasowują tempo nauczania do swoich kursantów, dzięki czemu każdy ma szansę pojąć przedstawiane rzeczy we własnym czasie bez niepotrzebnego pośpiechu.

Co więcej, stosowane są zupełnie inne sposoby przyswajania wiedzy, gdzie wiele elementów jest ćwiczonych na zajęciach i powtarzanych regularnie, by je zapamiętać na stałe. Jednak zajęcia mogą odbywać się także w innej formie, a mianowicie multimedialnej. Podczas kursu seniorzy mogą korzystać ze sprzętu oferowanego w szkole, gdzie mają okazję słuchać i rozwiązywać różne zadania na komputerach. Przy okazji można nazwać to także nauką obsługi nowoczesnego asortymentu, który może sprawiać drobne problemy. Następnie po ich opanowaniu można także ćwiczyć samodzielnie w domu, korzystając z platformy szkoły językowej, gdzie wszystkie rezultaty mogą być śledzone przez prowadzącego.

Szansa na…

Jeszcze wiele osób starszych, mimo odejścia na emeryturę pragną rozwijać się i zajmować swój wolny czas pracą, która nie będzie dla nich zbyt kłopotliwa, a przede wszystkim zapewni satysfakcję. Znajomość podstaw angielskiego z pewnością przyczyni się do poszerzenia ofert pracy, a także zwiększy Twoją pewność siebie podczas porozumiewania się chociażby z osobami obcojęzycznymi. Co więcej, podczas trwania kursów możesz poznać mnóstwo ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach, z którymi będziesz mógł dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Również dla seniorów, którzy jednocześnie pełnią rolę dziadków to świetna okazja do polepszenia kontaktu z wnukami, które uczą się angielskiego. Wspólne rozmówki i ćwiczenia to bardzo dobry pomysł, gdzie obie strony mogą zyskać wiele dobrego. Zatem nie zamykaj się na współczesne możliwości, ponieważ wystarczy trafić w odpowiednie miejsce, gdzie doświadczeni ludzie pokażą Ci jak rozpocząć swoją przygodę z angielskim, niezależnie od wieku.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone