Zamknij
REKLAMA

Kiedy warto zdecydować się na wynajem lawety?

08:43, 23.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Pomoc drogowa oferuje przewiezienie samochodu na autolawecie, na przykład gdy popsuł się w drodze, ale w niektórych sytuacjach warto wynająć lawetę i samodzielnie kierować pojazdem, do którego jest przyczepiona, ponieważ jest to tańsze rozwiązanie. Co należy wiedzieć o wypożyczeniu lawety?

Kiedy warto wynająć lawetę?

Sprowadzanie samochodów z zagranicy jest wygodne i obywa się bez większych problemów, gdy wynajmiemy lawetę, ale może ona posłużyć również do transportu zabytkowych modeli samochodów na organizowany zlot lub auta na jazdę po torze. Coraz częściej na różnych torach są organizowane zawody dla amatorów. Można też poćwiczyć swoje umiejętności szybkiej jazdy czy kontrolowanych poślizgów. W takiej sytuacji samochód, który będzie używany na torze lepiej przywieźć na lawecie, ponieważ może się okazać, że nie będziemy w stanie nim wrócić. Warto sprawdzić, jaką ofertę ma wypożyczalnia lawet poznań.

Ile kosztuje wypożyczenie lawety?

Koszt wypożyczenia lawety zależy od danej firmy. Zazwyczaj, jeśli potrzebujemy jej na kilka dni lub nawet dłużej dzienny koszt wynajmu obniża się. Lawety można także wynajmować na godziny, dobę lub na weekend. Ze względu na to, że w weekend zawsze więcej osób potrzebuje lawet, firma może podyktować wyższe ceny niż w ciągu tygodnia. Niemniej jednak wynajem lawet poznań jest opłacalny. Warto dokładnie przemyśleć, na jak długo laweta będzie niezbędna i ustalić szczegóły. Więcej informacji na temat cen i rodzajów lawet można znaleźć tutaj: http://www.tefra.com.pl/wypozyczalnia-przyczep/lawety/.

Auto z lawetą – jakie prawo jazdy jest wymagane?

Do prowadzenia pojazdów niezbędne są odpowiednie uprawnienia. Tak samo jest w przypadku prowadzenia pojazdów z lawetą. Jeżeli kierujesz zespołem pojazdów, których masa całkowita nie przekracza 3,5 t, wówczas wystarczy być posiadaczem prawa jazdy kategorii B. Gdy samochód ma ciągnąć przyczepę o masie przekraczającej 3,5 t, wtedy konieczne jest również prawo jazdy kategorii E.

Jak umieścić auto na lawecie?

Gdy już zdecydujemy się na wynajem lawety, warto dowiedzieć się, jak prawidłowo należy wprowadzić auto na platformę. Przede wszystkim samochodem nie należy samodzielnie wjeżdżać na lawetę – przydatna jest pomoc drugiej osoby, która koordynuje nasz wjazd. W przeciwnym razie może dojść na przykład do uszkodzenia zawieszenia lub przebicia opony. Ważne jest, aby ciężar samochodu był równomiernie rozmieszczony i nie przekraczał dopuszczalnej wartości nacisku na kule haka holowniczego. Następnie auto trzeba zabezpieczyć przy pomocy pasów mocujących przynajmniej w czterech punktach. Klamry znajdujące się na końcach pasów muszą zostać prawidłowo zaciśnięte. Pasy mocujące nie mogą być w żaden sposób uszkodzone. Widoczne przetarcia eliminują je z użytku. Powinny posiadać aktualną homologację. Dobrze zabezpieczony pojazd nie przesuwa się ani wzdłuż, ani wszerz przyczepy. W tym celu przydadzą się specjalne podkładki pod koła. Koła można też unieruchomić poprzez spięcie ich pasami.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone