Zamknij
REKLAMA

Internet na miarę naszych czasów

13:27, 02.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Wraz z postępem technologicznym również Internet doznał różnych przemian. Dostawcom oraz użytkownikom zależy, aby był jak najbardziej mobilny, najszybszy oraz bezprzewodowy. Ta jego ostatnia cecha okazała się idealnym rozwiązaniem, komputer już nie musiał być podłączony do kabla, laptop nie był przywiązany do biurka, lecz mógł stać w każdym miejscu w domu lub biurze. Tę bezprzewodowość zapewnia router. Małe, czarne lub białe pudełeczko, które wysyła sygnał Wi-Fi. Ledwo zauważalne w mieszkaniu lub biurze, a zapewnia dopływ do Internetu przez całą dobę. Każdy komputer, który zna hasło, może korzystać z Internetu bez ograniczeń. Zdarza się jednak, że router, tak jak każda rzecz, psuje się lub chwilowo przestaje działać prawidłowo.

Router, który wymaga pomocy

Router, który bardzo ułatwia pracę wszystkim użytkownikom komputerów, czasami zawiesza się lub przestaje działać. Skutkiem tego jest chwilowy brak Internetu. Nie należy wtedy wyrzucać routera bądź rozkładać go na części pierwsze. Jeśli dostawcą Internetu jest UPC, można zadzwonić do konsultanta, który szybko pomoże rozwiązać problem. Można również wejść na stronę Internetu UPC, aby dowiedzieć się, jak przywrócić Internet. Po przeczytaniu informacji na stronie internetowej dowiemy się, że wystarczy zrobić twardy reset routera. Co to znaczy? Oznacza to, że na swoim routerze należy znaleźć napis RESET, na routerach Horizon znajduje się z tyłu urządzenia, oraz przytrzymać go przez trzydzieści sekund. By to zrobić, najlepiej użyć wykałaczki lub cienkiego przyrządu, ponieważ otwór przy napisie RESET jest dość wąski. Po upłynięciu trzydziestu sekund Internet powinien wrócić. Jeśli tak się nie dzieje, należy zadzwonić do konsultanta UPC, ponieważ powodem braku Internetu może nie być router.

Szybki dostęp do Internetu

Jeśli ktoś nie ma jeszcze routera lub dostępu do Internetu, warto, aby zastanowił się nad Internetem z UPC. Instalacja modemu, czyli routera, jest szybka i daje pewność, że Internet będzie działał bez zarzutu. Zamawiający Internet nie musi obawiać się instalacji, ponieważ zrobi to technik UPC. Oprócz zainstalowania modemu, technik sprawdza, czy Internet poprawnie działa na wszystkich podłączonych urządzeniach. Technik przyjeżdża w dogodnym dla klienta czasie, jeśli mają zajść jakieś opóźnienia w jego przybyciu, klient jest o tym na bieżąco informowany. Jeśli klient nie może być obecny przy instalacji, może pisemnie do tego upoważnić osobę trzecią. W pełnomocnictwie powinny znaleźć się wszystkie dane potrzebne do zawarcia umowy. Potem można cieszyć się dostępem do Internetu bez ograniczeń. Z Internetu, za pośrednictwem routera, można korzystać nie tylko na komputerze, lecz także telefonie komórkowym. Wszystkie urządzenia, które odbierają sygnał Wi-Fi mogą zostać podłączone do modemu.

Internet dla każdego

Obecnie Internet jest pierwszym źródłem z którego czerpiemy informację. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niego życia. Nie warto więc przejmować się jego limitem lub brakiem. Jeśli nastąpił nagły brak Internetu, najpierw należy wykonać twardy reset routera. Jeżeli ten brak utrzymuje się przez dłuższy czas, trzeba zgłosić go konsultantowi UPC. Jeśli jednak mamy innego dostawcę Internetu, warto zastanowić się nad zmianą oferty, np. na Internet UPC. Obecnie UPC proponuje klientom różne oferty Internetu tak, aby każdy znalazł pakiet idealny dla swoich potrzeb.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone