Zamknij
REKLAMA

5 wskazówek, które ułatwią zakup słuchawek

10:47, 10.05.2018 | artykuł partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Słuchawki to gadżet, bez którego sporo osób nie może wyobrazić sobie codziennego życia. Nic dziwnego – w końcu wykorzystuje się je słuchania muzyki, rozmawiania przez telefon czy oglądania filmów. Planujesz zakup nowych słuchawek? Oto 5 porad, które ułatwią Ci wybranie tych idealnych!

Zdecyduj się na konkretny typ

Na rynku można spotkać się z całym szeregiem najróżniejszym typów słuchawek. Przed zakupem musisz się więc zdecydować na jeden z nich. Oto informacje, które warto uwzględnić podczas wybierania:

- słuchawki douszne – jak sama nazwa wskazuje, przeznaczone do umieszczenia wewnątrz ucha. Są niewielkie i zajmują dużo miejsca w kieszeni. Dobre słuchawki douszne nie muszą też być drogie – kupisz je spokojnie za kilkadziesiąt złotych;

- słuchawki nauszne – zakładane na głowę i większe, a przez to wygodniejsze. Są również mniej szkodliwe dla słuchu niż modele douszne;

- słuchawki zauszne – brak długich kabli zwiększa wygodę użytkowania. Są też łatwiejsze w przechowywaniu, gdyż się nie plączą.

Przewodowe czy bezprzewodowe?

Często nosisz słuchawki w kieszeni? Z pewnością nie raz musiałeś więc męczyć się z ich rozplątywaniem. W tej sytuacji warto skorzystać ze słuchawek bezprzewodowych. Na ich korzyść przemawia przede wszystkim to, że nie trzeba zawsze mieć przy sobie odtwarzacza – możesz oddalić się od niego nawet na 30 m. Niestety to rozwiązanie jest droższe niż klasyczne, przewodowe słuchawki.

Słuchawki da sportowców

Chcesz słuchać muzyki podczas biegania czy uprawiania innego sportu? Powinieneś uwzględnić ten fakt podczas wybierania słuchawek. W tej sytuacji zdecydowanie warto postawić na model bezprzewodowy, który nie będzie ograniczać ruchów. Godne polecenia są słuchawki zauszne – będą się dobrze trzymać nawet podczas biegania, przez co nie będziesz martwić się ciągłym wypadaniem z ucha.

Funkcja usuwania szumu – czy się przyda?

Funkcję też można znaleźć na opakowaniu pod nazwą ANS, czyli Active Noise Cancelling. Jeśli wybierzesz słuchawki z taką technologią, będziesz cieszyć się idealną jakością dźwięki nawet w zatłoczonym autobusie – wszystkie szumy i hałasy z zewnątrz zostaną skutecznie wytłumione. Tego rodzaju słuchawki najczęściej są jednak zasilane bateryjnie. Aby korzystać z ich wyjątkowych właściwości, musisz więc pamiętać o ich regularnej wymianie.

Do czego będziesz używać słuchawek?

Wybierając słuchawki, koniecznie zwróć też uwagę na to, do czego będziesz je używać. Chcesz słuchać muzyki w pracy tak, aby nie przeszkadzać współpracownikom i jednocześnie nie słyszeć biurowego gwaru? Postaw na model douszny z funkcją redukcji szumów. Jesteś graczem i często komunikujesz się z innymi osobami podczas grania? Słuchawki nauszne ze zintegrowanym mikrofonem to coś, co świetnie sprawdzi się w Twoim przypadku! Zajmujesz się profesjonalnym miksowaniem muzyki? W klubie zawsze jest głośno – wybierz więc słuchawki z redukcją szumu, najlepiej o zamkniętej konstrukcji. Dzięki temu zawsze będziesz słyszeć dźwięk dobrej jakości.

(artykuł partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

??

1 0

Czy autor wiedział, o czym pisał? 23:30, 10.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marek31marek31

0 0

Ja tam się nie rozdrabniam tylko patrzę, żeby cena była dobra i swoje słuchawki do biegania kupiłem na necie na megascena za grosze a jakość dźwięku całkiem przyzwoita. 15:53, 16.05.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone