Zamknij
REKLAMA

Listwy przypodłogowe i przysufitowe – nadaj wnętrzom swój styl!

13:18, 25.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Pragniesz urozmaicić wnętrze swojego domu lub mieszkania, jednak nie chcesz rozpoczynać gruntownego remontu? Doskonale trafiłeś! Istnieje bowiem kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą Ci niewielkim wysiłkiem oraz jeszcze mniejszym kosztem odmienić wystrój wnętrza i odświeżyć aranżację. Jakie? O to zapytaliśmy fachowców ze sklepu www.dekorplanet.pl, którzy na co dzień wykorzystują sztukaterię wewnętrzną oraz zewnętrzną by nadawać pomieszczeniem zupełnie nowy charakter!

Pragniesz urozmaicić wnętrze swojego domu lub mieszkania, jednak nie chcesz rozpoczynać gruntownego remontu? Doskonale trafiłeś! Istnieje bowiem kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą Ci niewielkim wysiłkiem oraz jeszcze mniejszym kosztem odmienić wystrój wnętrza i odświeżyć aranżację. Jakie? O to zapytaliśmy fachowców ze sklepu www.dekorplanet.pl, którzy na co dzień wykorzystują sztukaterię wewnętrzną oraz zewnętrzną by nadawać pomieszczeniem zupełnie nowy charakter!

Listwy przypodłogowe – dlaczego je pokochasz?

Najpopularniejszym rozwiązaniem są rzecz jasna listwy przypodłogowe. Te niepozorne, sprytne kawałki drewna, aluminium, MDF bądź polimerów to najlepsza przepustka do całkowicie odmienionego wnętrza. Jak zastosować je w praktyce? Wszystko zależy od tego, co już posiadasz w swoim domu oraz co pragniesz osiągnąć. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem i odmień swoje cztery ściany!

Drewniane listwy przypodłogowe – kwintesencja elegancji

Wykonane z drewna listwy przypodłogowe łączą wiele zalet. Są wytrzymałe, niezwykle wytworne, odporne na uszkodzenia i wyjątkowo urodziwe. Posiadają jakiekolwiek wady? Niestety tak – pod względem cenowym przewyższają większość używanych do produkcji listew materiałów. Z drugiej jednak strony – patrząc na sztukaterię wewnętrzną jak na element wykończenia, który w niezmienionym stanie ma zdobić pomieszczenie przez wiele lat – są po prostu dobrą inwestycją. To także materiał, przy pomocy którego zdecydowanie najłatwiej nadać pomieszczeniu elegancki wygląd. Wykonane z naturalnego drewna wyeksponują wyrafinowane elementy aranżacji i podkreślą ekskluzywny wygląd pomieszczenia. Najrozsądniej dobrać je pod kolor parkietu bądź futryn. W sklepach oferujących szeroki zakres profesjonalnego asortymentu można znaleźć także drewniane listwy przemalowane na biało. Takie jasne dodatki powiększają optycznie pomieszczenie i rozjaśniają jego wnętrze. Jak zaznaczają specjaliści z www.dekorplanet.pl – konstrukcja niektórych drewnianych listew opiera się na rdzeniu z wodoodpornej sklejki, za sprawą którego całość jest niezwykle odporna nawet na wysoką wilgotność i nie wypacza się wskutek niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Listwy przypodłogowe z drewna – idealne wykończenie wnętrz minimalistycznych lub w stylu hygge

Zwieńczenie aranżacji jest równie ważne, co jej kluczowe elementy. Trudno bowiem wyobrazić sobie detale zupełnie niepasujące do ogólnego zamysłu. Holistyczne podejście do kwestii wykańczania wnętrza owocuje wyjątkowo spójnymi, harmonijnymi pomieszczeniami, w których przyjemnie spędza się czas. Takie wartości przyświecają również twórcom stylu hygge, który już od kilku miesięcy podbija domy i mieszkania Polaków, a nawet ich garderoby czy jadłospis. Ta duńska filozofia szczęścia zakłada, że w osiągnięciu spokoju ducha pomaga jasne, przytulne wnętrze stworzone z organicznych produktów – kamienia i drewna. Wiele jej założeń pokrywa się z drugim niezwykle popularnym kierunkiem, czyli minimalizmem. Chociaż on również nie skupia się wyłącznie na zasadach aranżacji wnętrz, to od nich najłatwiej rozpocząć swoją przygodę z minimalizmem. Jak? Pomieszczenie powinno być proste i spójne, utrzymane w jednolitej – najlepiej jasnej – kolorystyce.

Aluminiowe listwy przypodłogowe – sprzymierzeniec nowoczesnych wnętrz

Cenisz pomieszczenia silnie aspirujące do miana nowoczesnych, a stal i szkło to Twoje ulubione materiały? Wybierz zatem listwy przypodłogowe wykonane z aluminium do wykończenia swojego domu bądź mieszkania! Sprzyjają one nowoczesnym, a nawet surowym i futurystycznym wykończeniom, a na ich korzyść przemawia także niewygórowana cena. Doskonale komponują się z innym aranżacyjnym zabiegiem, który konsekwentnie podbija serca Polaków – czyli z zastosowaniem betonu architektonicznego. Wciąż za mało argumentów? Porozmawiajmy zatem o ich trwałości! Aluminiowe listwy przypodłogowe cechuje wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgotność. Właśnie dlatego często można je spotkać w łazienkach bądź lokalach użyteczności publicznej. Warto zwrócić uwagę na uniwersalność tego rozwiązania – wykonane z aluminium listwy świetnie komponują się niemalże z każdym rodzajem podłoża i mogą po nie śmiało sięgać zarówno właściciele kamiennych posadzek, wyłożonych płytkami parkietów, jak i gresów.

Listwy przypodłogowe – praktyczne zalety i samodzielny montaż

Na korzyść tego elementu sztukaterii wewnętrznej nie przemawia wyłącznie wygląd. Wręcz przeciwnie – posiadają one liczne zalety użytkowe. Maskują szczelinę dylatacyjną, której zadaniem jest neutralizowanie potencjalnych wybrzuszeń powstałych na skutek zmian poziomów wilgotności. Chronią także ściany przed zabrudzeniami bądź uszkodzeniami i umożliwiają estetyczne rozprowadzenie kabli. Przy użyciu kilku podstawowych narzędzi można je również łatwo samodzielnie zamontować. Poznaj zalety listew przypodłogowych i przysufitowych… i zakochaj się w nich od razu!

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone