Zamknij

Wybierz ekologiczne paliwo opałowe!

15:55, 06.06.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:56, 06.06.2018
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Kwestia ogrzewania domu to temat, który powraca przez cały rok. Zimą liczymy dotychczas poniesione koszty, wiosną ostatecznie je podliczamy, a latem, planując nowy sezon grzewczy, zastanawiamy się, jak efektywniej i taniej zapewnić sobie ciepło w kaloryferach.

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Wiele zależy od specyfiki budynku czy posiadanych instalacji grzewczych. W większości przypadków sprawdza się jednak palenie węglem nowoczesnej generacji.

Ekogroszek czy węgiel orzech?
Najpopularniejszymi odmianami ekologicznego paliwa opałowego są ekogroszek i węgiel orzech. Główną ich różnicą jest ich sortyment. Ekogroszek to węgiel kruszony i przesiewany przez sita, dzięki czemu średnica jego ziaren wynosi nie więcej niż 25 mm. Węgiel orzech jest natomiast nieco większy i jego średnica waha się między 20 a 40 mm. Ten pierwszy produkowany jest z węgla kamiennego lub brunatnego, podczas gdy drugi otrzymuje się jedynie z węgla brunatnego. Warto również zapamiętać, że węgiel ekogroszek najlepiej sprawdza się gdy palimy w nowoczesnych piecach retortowych z automatycznymi dozownikami. Węgiel orzech natomiast częściej stosowany jest w piecach zasypowych i konwencjonalnych, a także kuchniach węglowych i kominkach.

Żyć w zgodzie z naturą
Palenie w piecu węglem przez lata powodowało wiele problemów związanych z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza. Kwestię tę w pewnym stopniu rozwiązało zastosowanie nowych technologii przy obróbce węgla. Dzięki nim zwiększa się wartość cieplna opału, a jednocześnie obniżona zostaje zawartość siarki. Węgiel, czy to węgiel ekogroszek czy orzech, jest odkamieniany i oczyszczany. Dzięki temu ilość sadzy i popiołu, produkowanych podczas spalania, jest jak najmniejsza.

Palenie w piecu - tanie i efektywne
Stosując się do określonych zasad z pewnością sami szybko dojdziemy do wniosku, że palenie węglem ekologicznym jest stosunkowo tanim, a przy tym efektywnym sposobem na ogrzanie budynku. Pamiętajmy jednak, by zwrócić uwagę na jakość paliwa opałowego, kupować je tylko od sprawdzonego sprzedawcy, odpowiednio je przechowywać i dbać o sprawność pieca i instalacji grzewczych. Aby natomiast jeszcze obniżyć koszty, zastanówmy się nad zakupem opału już latem, kiedy jego ceny są najniższe m.in. na https://www.wegielsztygar.pl/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%