Zamknij
REKLAMA

Alkohol benzylowy - jego wykorzystanie w różnych branżach

10:39, 29.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Alkohol benzylowy jest składnikiem wielu kosmetyków. Nie często się o nim mówi, dlatego też wiele osób nawet nie wie o jego istnieniu. Oprócz tego stosowany jest do poprawienia jakości artykułów spożywczych.

Alkohol benzylowy w kosmetykach

Przede wszystkim warto wspomnieć, że alkohol benzylowy ma przyjemną woń. Wiadomo również, ze kupując wszelkiego rodzaju kosmetyki lubimy jak ładnie pachną. Często odpowiedzialny jest za to właśnie alkohol benzylowy. Pachnie od przede wszystkim kwiatami, takimi jak róża, jaśmin, czy hiacynt. Każdy konsument kupuje produkt pod wpływem różnych bodźców. W przypadku kosmetyków jednym z elementów, które decydują o zakupie jest właśnie ładna woń. Alkohol benzylowy w przypadku kosmetyków stosuje się również po to, aby zakonserwować kosmetyk. Oznacza to, że uniemożliwia on rozwój mikroorganizmów, które mogą się tworzyć, gdy produkt stoi otwarty. Jest wówczas narażony na wniknięcie mikroorganizmów do jego składu. Oprócz tego alkohol benzylowy tworzy odpowiednią konsystencję danego produktu. Jest odpowiedzialny za konsystencję szamponu, czy kremu. Ostatnią funkcją alkoholu benzylowego w branży kosmetycznej jest to, że jest on dobrym rozpuszczalnikiem w przypadku cząsteczek, które łączą się z wodą. Jest to istotna kwestia w przypadku niektórych kosmetyków

Alkohol benzylowy w przemyśle spożywczym

Jak już wiemy, alkohol benzylowy ma określony, przyjemny zapach. W związku z tym w przemyśle spożywczym również znalazł swoje zastosowanie. Najczęściej występuje w różnego rodzajach napojach aromatyzowanych. Mogą to być na przykład koktajle, wina, czy niektóre soki. Przyjemnie pachnący napój również powoduje, że jesteśmy zadowoleni z jego zakupu i wpływa to pozytywnie na nasze zmysły. Oprócz tego alkohol benzylowy można wykorzystywać przy produkcji wyrobów cukierniczych. Mogą to być na przykład ciastka, czy czekolady. Wyobrażając sobie pyszne ciastko, czy czekoladę również jesteśmy w stanie poczuć jej zapach. To właśnie może mieć miejsce właśnie za sprawą alkoholu benzylowego. Alkohol benzylowy głównie dodaje się do różnego rodzaju aromatów, które później są wykorzystywane w określonym pożywieniu, czy napojach. Nie został on określony jako groźna substancja, tak więc nie trzeba się obawiać, że spożywanie produktu, w którego skład wchodzi alkohol benzylowy będzie niebezpieczne.

Alkohol benzylowy w branży technicznej

Branża techniczna to szerokie pojęcie. Alkohol benzylowy ma w niej miejsce głównie dlatego, ze może on być dobrym rozpuszczalnikiem. Najlepiej stosować go do rozpuszczania farb, żywicy, celulozy, czy siarki. W przemyśle technicznym zdarza się wiele sytuacji w których potrzebujemy rozpuszczalnika. Alkohol benzylowy świetnie się do tego sprawdzi. Aby zasięgnąć więcej informacji o nim można kliknąć w link: http://oqema.pl/produkty/branza-techniczna/rozpuszczalniki-organiczne/. Warto wspomnieć na koniec, że alkohol benzylowy nie jest tak bardzo szkodliwy. Jedynym przeciwwskazaniem jest to, aby nie dostał się on do oczu. Jak wiadomo, oczy to bardzo wrażliwa część naszego ciała, a więc alkohol benzylowy można śmiało używać, jeśli zajdzie taka potrzeba, jednakże należy zachować zdrowy rozsądek.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone