Zamknij
REKLAMA

Generatory prądotwórcze - przydatne w domu i na budowie

09:48, 03.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jeżeli myślałeś, że nie ma przedmiotów, które sprawdzą się w każdych warunkach, jesteś w błędzie. Generatory prądotwórcze to urządzenia przydatne zarówno w domu, na działce za miastem, jak i na budowie. Dowiedz się czym są i jaki wybrać?

Generatory prądotwórcze – czym są?

Generatory prądotwórcze są o wiele częściej nazywane agregatami prądotwórczymi. To jedno i to samo urządzenie, do którego stosuje się inną nazwę. Skoro problem nazewnictwa mamy już za sobą, czas dowiedzieć się czym są generatory prądotwórcze. Najprościej rzecz ujmując, generatory prądotwórcze to urządzenia, które samodzielnie wytwarzają prąd elektryczny. Oczywiście nie bierze się on znikąd. By generator mógł działać, potrzebne jest mu zasilane. Większość tego typu urządzeń pracuje napędzanych benzyną lub olejem napędowym. Zdarzają się jednak również takie, które są zasilane gazem LPG. Generatory prądotwórcze są zazwyczaj zbudowane z: silnika wysokoprężnego (diesel) lub benzynowego; prądnicy, metalowej ramy z amortyzatorami, akumulatora (nie wszystkie), zbiornika paliwa, przyłącza z gniazdami, tłumika spalin oraz obudowy (nie wszystkie). Agregat prądotwórczy to bardzo przydatne urządzenia, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w pracy na budowie. Na co więc zwracać uwagę przy zakupie każdego z ich rodzaju?

Agregat prądotwórczy do domu

Burze to typowy obraz lata w Polsce. Jednak w ciągu ostatnich lat zdecydowanie się one nasiliły. Dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się kupić generator prądotwórczy. Jaki najlepiej kupić? To zależy od tego, do czego będziemy go używać. Jeżeli mieszkamy w regionie, gdzie często nie ma prądu, lepiej sprawdzi się agregat zasilany olejem napędowym. Z kolei generatory prądotwórcze na benzynę są polecane do rzadszego używania. Tutaj zasada jest podobna, jak w przypadku samochodu osobowego. Musimy również zwrócić uwagę na rozmiary agregatu. Możemy kupić bardzo duży, z większą mocą i zbiornikiem paliwa, ale również mniejszy, bardziej kompaktowy. Należy pamiętać, że generator prądotwórczy powinien znajdować się poza domem w niezabudowanej przestrzeni. Wydziela on spaliny oraz generuje hałas, co jest mocno uciążliwe.

Generator na budowę

Są również generatory prądotwórcze, które świetnie spisują się na budowie. To o wiele większe urządzenia niż te domowe. Charakteryzują się większą mocą, dzięki czemu można bez problemu podłączyć do nich kilka sprzętów. Oznacza to, że są o wiele droższe od swoich domowych odpowiedników. Ich zakup poleca się przede wszystkim firmom budowlanym, gdzie jest najczęściej wykorzystywany.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone