Zamknij
REKLAMA

Podolog - na problemy ze stopami

14:58, 04.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Halluksy, płaskostopie, ból – to tylko niektóre z wielu problemów, jakie mogą spotkać nasze stopy. Do tego dochodzą jeszcze różne wady wrodzone i pourazowe. Na nie wszystkie odpowiedź jest jedna – podologia ortopedyczna.

Mocno eksploatowana część ciała

Każdy dzień to dla naszego organizmu wyzwanie. Szczególnie, gdy na dworze pogoda niezbyt zachęca do wyjścia z domu. Jednak nie tylko zimą jesteśmy narażeni na choroby czy urazy. Również lato sprzyja kontuzjom i bólowi. Aktywności fizyczne, o każdej porze roku, to woda na młyn dla złamań, pęknięć, otarć czy zwichnięć. Jednak nie trzeba być maratończykiem-amatorem, by odczuć na własnej skórze, co to znaczy ból stóp. Wystarczy nosić kilka godzin szpilki (w przypadku kobiet) lub pracować na stojąco czy w niewygodnym, twardym obuwiu (w przypadku mężczyzn). Stopy, bo w głównej mierze to im poświęcamy ten tekst, to jedna z najbardziej eksploatowanych części naszego ciała. Nie tylko dlatego, że chodzimy (więcej lub mniej), ale również dlatego, że to one utrzymują ciężar naszego ciała. A im więcej ważymy, tym mocniej obciążamy nasze stopy. Wszystkie wymienione wyżej przykłady, mogą prowadzić do problemów ze stopami. Jak je rozwiązać?

Podolog – ekspert w dziedzinie stóp

Odpowiedź jest zazwyczaj jedna i ta sama: idź do lekarza. Jednak lekarz rodzinny nie zawsze ma wiedzę, pozwalającą na postawienie trafnej diagnozy. Dlatego wyśle nas do ortopedy. Jednak zanim doczekamy się na wizytę u specjalisty, problem może się tylko pogłębić. Czas oczekiwania na wizytę u państwowego ortopedy to około 11 miesięcy. Dlatego, zamiast pozwalać chorobie postępować, lepiej skorzystać z usług podologa (https://ortomedicum.pl/wroclaw/). Podolog jest to specjalista od leczenia stóp. Zajmuje się nimi od strony kosmetycznej, jak i ortopedycznej. My powiemy pokrótce o podologii ortopedycznej.

Podologia ortopedyczna – leczenie chorób stóp

Płaskostopie czy halluksy to jedne z „najpopularniejszych” urazów, jakie dotykają nasze stopy. W większości przypadków to my sami jesteśmy odpowiedzialni za ich powstanie. Jednak nie oznacza to, że nie można się ich pozbyć. W tym celu warto skorzystać z pomocy podologa (https://ortomedicum.pl/jak-pomagamy/podologia-ortopedyczna/). Podologia ortopedyczna zajmuje się właśnie leczeniem tego typu chorób. Podolog wykonuje specjalistyczne badania, które mają na celu postawienie odpowiedniej i trafnej diagnozy, a następnie zaleca optymalne rozwiązanie. Niekiedy jest to tylko zakup wkładek ortopedycznych, w innym wypadku masaże i ćwiczenia.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone