Zamknij
REKLAMA

Rejsy jachtem - luksusowa przygoda na wyciągnięcie ręki

09:01, 20.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Rejsy... Większości z nas hasło to kojarzy się z morzem, słońcem, romantyczną przygodą i luksusem. Luksusem niestety nieosiągalnym dla przeciętnego człowieka... Ale czy na pewno? Otóż niekoniecznie! Dzięki dynamicznemu rozwojowi branży turystycznej rejsy na stałe zagościły w ofercie wielu biur podróży.

Na dodatek co rusz nowe agencje wzbogacają swoje propozycje urlopowe o wakacje pod żaglami, a chętnych, podkreślmy to, nie brakuje. Wręcz przeciwnie! Z roku na rok rejsy zyskują sobie coraz więcej zwolenników zarówno wśród młodych, spragnionych odrobiny adrenaliny osób, jak i wśród rodziców z dziećmi, młodych par i ludzi starszych.

Rejsy – luksus na pełnym morzu

Z jednej strony rejsy kojarzą się z luksusem i za ten wizerunek niemal w pełni odpowiada kinematografia, które jest wręcz przesycona wizerunkami bogatych biznesmenów i pięknych kobiet sączących zimne drinki na pokładach jachtów na Lazurowym Wybrzeżu i w bardziej egzotycznych miejscach. Z drugiej jednak strony wiele osób obawia się, że na statku ciężko stworzyć w pełni komfortowe, przypominające klasyczne hotele, warunki.

Okazuje się jednak, że jest to jedynie kolejny mit, w jaki obrosły rejsy. Współczesne jachty w niczym bowiem nie ustępują najbardziej ekskluzywnym apartamentom. Wyposażone są w wygodne kajuty, łazienki, salony, jadalnie i, co najważniejsze, przestronny pokład do wyłącznej dyspozycji pasażerów. Dzięki temu nie tylko mają oni zagwarantowane wszystkie te udogodnienia, które mieliby na lądzie, ale dodatkowo nie muszą się tłoczyć wśród setek innych osób wylegujących się na najpopularniejszych plażach. O pięknych widokach, szerszej, świeższej perspektywie i możliwości zwiedzenia większej części wybrzeża nie wspominając.

Rejsy w przystępnej cenie

Co istotne, rejsy wcale nie muszą być też takie drogie. Właściwie ich ceny niewiele przekraczają koszty zwykłych wakacji nad morzem, a wrażenia i wspomnienia, jakie wyniesie z takiego urlopu każdy z uczestników będą bez wątpienia bezcenne. Rejsy w przystępnej cenie oferuje m.in. serwis Rejsomat.pl, jeden z największych na rynku, jeśli chodzi o tę formę wypoczynku. Znajdziemy tu np. rejsy w Chorwacji już od 1100 zł: www.rejsomat.pl/rejsy/rejsy-chorwacja.

Warto też podkreślić, że na jachcie nie trzeba posiadać żadnego specjalnego ekwipunku, który mógłby generować dodatkowe wydatki. Wystarczy się spakować jak na klasyczne wakacje nad morzem nie zapominając przy tym o wygodnych, „trzymających się” dobrze nogi butach w typie adidasów, które znacznie ułatwią poruszanie się po pokładzie.

Rejsy w Chorwacji

O ile, ze względu na konieczność dalszego przelotu, rejsy w bardziej egzotycznych rejonach, jak na przykład Karaiby czy Malta mogą pociągać za sobą nieco większy wydatek, o tyle rejsy po Adriatyku wydają się być idealną propozycją dla wszystkich tych, którzy pragną rozpocząć przygodę z żeglarstwem. Niedaleka lokalizacja Chorwacji sprawia, że nie tylko oszczędzamy na biletach lotniczych, ale również cała podróż odbywa się znacznie szybciej i sprawniej, co docenią przede wszystkim rodzice małych dzieci oraz seniorzy.

Ponadto, jak informuje przedstawiciel serwisu Rejsomat.pl, Adriatyk słynie z pięknej, stabilnej aury, dlatego, jadąc tam w sezonie, możemy być praktycznie pewni, że trafimy na idealne warunki pogodowe. Dodatkowymi atutami Chorwacji jest ciekawa, egzotyczna flora i fauna, którą można podziwiać w licznych parkach i rezerwatach, a także mnogość zabytków i rozwijająca się pod wpływem kilku skrajnie odmiennych wpływów kultura.

Nie sposób też nie wspomnieć o lokalnej kuchni, która, zwłaszcza w rejonie wybrzeża, wykazuje duże powinowactwo do kuchni śródziemnomorskiej francuskiej czy hiszpańskiej. Na koniec wystarczy wspomnieć o wyśmienitych, lokalnych winach i mamy przepis na idealne wakacje.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone