Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda udany poranek?

13:17, 27.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Codziennie stajesz przed nowym zadaniem: jak sprawić, by ten dzień zaczął się dobrze? Wszystko zależy od Twojego podejścia do sprawy i odpowiedniego przygotowania. Do tego dochodzi sama chęć celebrowania ważnego momentu. Tak, każdy poranek może być tym wyjątkowym, o ile tego będziesz właśnie chcieć. Zerwij z męczącą Cię rutyną i doceń ulotne poranne chwile. Jeśli nie masz jeszcze własnych pomysłów, skorzystaj z naszych porad.

Klątwa budzika?

To takie nieprzyjemne uczucie, kiedy jedyną rzeczą, na którą masz ochotę jest wyrzucenie dźwięczącego przedmiotu przez okno. Ewentualnie, jego unicestwienie. Jeśli już musisz go w ogóle ustawiać (praca, spotkanie itp.), ustaw przyjemny dzwonek, który kojarzy Ci się z przyjemnymi doznaniami. Uwaga! Istnieje ryzyko, że zapragniesz zostaw w łóżku dłużej, dlatego czasem lepszym wyjściem jest energetyczna muzyka dobiegająca z budzika czy budzika-telefonu. Jeszcze lepiej, gdy po prostu położysz się spać wcześniej i zapewnisz swojemu organizmowi odpowiednią ilość potrzebnego snu.

Świeże powietrze

Jeśli tylko aura na zewnątrz sprzyja, otwórz okno i weź kilka głębokich oddechów. I tutaj musisz uważać na jedną rzecz: jakość powietrza. Jeśli jest w normie (można sprawdzić za pomocą odpowiedniej aplikacji lub na własnej skórze), to bardzo dobra rada. Rześkie powietrze Cię ocuci.

Szklanka wody – najlepiej z cytryną

Podobno dobrze pobudzić swój żołądek do pracy i wypić szklankę czystej wody na co najmniej pół godziny przed śniadaniem. Można dodać do niej cytrynę, zerwaną miętę albo imbir. Wiele osób pije także ziołowe napary, np. z pokrzywy lub „raczy się” łyżeczką czarnuszki w syropie.

Poranne ćwiczenia

Stretching, czyli ćwiczenia rozciągające, warto wykonać rankiem. Nasze mięśnie i mózg dostaną pozytywny impuls do działania. Dzięki temu też będziemy mniej spięci, zredukujemy stres przed pracowitym dniem, obowiązkami w pracy lub domu.

Porządne śniadanie

Nie bez powodu to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dostarcza nam energii i dodaje koniecznych sił fizycznych i psychicznych. Nabiały, produkty zbożowe i odrobina tłuszczów zapewnią nam lepsze funkcjonowanie.

Kawa, kawa, kawa

Pomińmy dyskusje na temat jej zdrowotności. Trudno nam wyobrazić sobie poranek bez kawy, której aromat unosi się w kuchni. Od razu dostajemy „powera”! Ekspresy do kawy domowe zapewnią jak najlepszą jakość małej czarnej. Aż trudno będzie poprzestać na jednej filiżance...

Jeszcze więcej relaksu

Dobra kawa i dobra książka. To jest to! I nie trzeba mówić nic więcej.

Sposobów na udany poranek jest wiele. Każdy ma inny. Jeśli nie masz na to czasu, skup się na celebrowaniu choćby kilku chwil, wciel w życie chociaż jeden punkt z naszej listy. Będziesz czekać z przyjemnością, co przyniesie Ci ten lub nowy dzień.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone