Zamknij
REKLAMA

Kosiarka elektryczna a spalinowa - co wybrać?

13:42, 27.07.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Każdy posiadacz ogrodu z łatwością zauważa nadejście wiosny. Nie chodzi tu bynajmniej o kwitnące drzewka owocowe, czy śpiew ptaków niosący się po całej okolicy. Tym co jest zauważalne na pierwszy rzut oka na ogrodzie, to nieokiełznana energia rosnącej trawy.

Dbamy o trawnik

Trawnik w ogrodzie pełni wielorakie funkcje. Jest przede wszystkim powierzchnią estetyczną, która odpowiednio zadbana cieszy około i sprawia, że przebywanie w słoneczne dni na ogrodzie przybiera całkowicie inny wymiar.

Jednak trawnik szybko traci swoje piękne oblicze jeśli nie jest odpowiednio strzyżony. Niezwykle szybko i w niekontrolowany sposób rosnąca trawa potrafi zaburzyć wygląd nawet najbardziej niezwykłego ogrodu. Jedynym sposobem, aby sobie z tym poradzić jest wyposażenie się w odpowiednią do potrzeb kosiarkę.

Modele kosiarek

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju modeli kosiarek, które w ogromnej większości różnią się między sobą sposobem ich zasilania. Dwa najpopularniejsze napędy to silnik elektryczny i spalinowy. Różnica w napędzie determinuje szereg pozostałych różnic, które dla każdego użytkownika mogą mieć inną wagę. Z tego powodu przed wyborem jednego z tych dwóch modeli warto jest poznać to, czym się one charakteryzują.

Charakterystyka kosiarki elektrycznej

Kosiarki elektryczne są modelami szczególnie polecanymi właścicielom mniejszych powierzchni trawników. Spowodowane jest to stosunkowo małą mobilnością wynikającą z uzależnienia silnika elektrycznego od stałego podłączenia do sieci elektrycznej z której czerpie zasilanie. W przypadku bardziej odległych fragmentów trawnika konieczne do zastosowania są przedłużacze, których przewód łatwo jest stracić z oczu i nieumyślnie przeciąż nożami kosiarki, co skutkować może porażeniem prądu. Z zalet tego modelu z pewnością można wymienić cichą pracę, niską cenę zakupu i eksploatacji, a także łatwość w użytkowaniu wynikającą z bardzo małej wagi takiej kosiarki.

Charakterystyka kosiarki spalinowej

Silnik spalinowy w kosiarkach używany jest głównie dla zapewnienia jej niczym nieograniczonej strefy pracy i mobilności. I to jest właśnie główna i największa zaleta tego rozwiązania. Niezależna od żadnego zewnętrznego źródła energii kosiarka dotrze właściwie w każdy, nawet najdalszy fragment ogrodu. Posiadacze większy trawników - powyżej 700 m2 - powinni zdecydowanie wybrać właśnie ten model, nawet pomimo posiadanych przez niego wad, których wcale nie jest tak mało.

Do największych wad kosiarki spalinowej należą:

  • głośna praca silnika spalinowego
  • dość wysoka cena początkowa
  • duże koszty eksploatacyjne
  • stosunkowo duża waga, która nie wszystkim pozwala na jej użytkowanie

Jak więc widać model spalinowy nie jest wcale taki idealny i posiada szereg wad, które dla właścicieli małego trawnika, szczególnie tego położonego w gęsto zurbanizowanej części miasta, mogą być całkowicie nieakceptowalne.

Jeśli jednak ktoś mieszka trochę na uboczu i posiada trawnik o bardzo dużej powierzchni, kosiarka spalinowa jest właściwie niezbędnym narzędziem, bez którego oporządzenia tak dużej powierzchni będzie zwyczajnie niemożliwe.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone