Zamknij

Znajdź sposób na efektywne czyszczenie części. Nie trzeba szukać daleko!

11:50, 03.08.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:19, 03.08.2018
Skomentuj

Każdym poważnym remontom ale często i drobnym naprawom, towarzyszy potrzeba wykonania prac wyjątkowo niewdzięcznych. Do najgorszych z nich z pewnością należy czyszczenie wszelkiego rodzaju części czy całych podzespołów pokrytych brudem trudnym do usunięcia. Najprostsze metody, po jakie sięgamy od lat bywają kłopotliwe. Jak sobie z tym poradzić?

Brud zawsze będzie wyzwaniem. Coraz lepiej stawiamy mu jednak czoła

Trudno wskazać element mechaniczny, który nie wymagałby podczas prac obsługowych czyszczenia. Jakiekolwiek elementy zawieszenia z przyczyn oczywistych zawsze pokryte są dużą ilością brudu. Silnik i jego osprzęt, na którym często pojawia się olej stanowiący doskonały lepik dla wszelkiego rodzaju wwiewanego pod maskę kurzu, także stanowi problem. A jeśli wszystko to zaczniemy rozbierać... Nawet najnowsze silniki, a może zwłaszcza one, wymagają pod tym względem wielkiej troski. Ilość zbierających się w środku zanieczyszczeń zwiększyła się. Jednocześnie ich wrażliwość na zanieczyszczenia gwałtownie wzrosła, toteż przy każdej okazji warto zająć się tym, żeby elementy, które trafiają w nasze ręce wróciły na swoje miejsce pozbawione brudu. Osobna sprawą są części tak zabrudzone, że stanowi to pewien kłopot przed podjęciem dalszych prac.

Wielu doświadczonych fachowców sięga więc po sprawdzone przez lata metody. Mozolnie szoruje drucianą szczotką, która, choć niesie ryzyko powstania zarysowań, nie radzi sobie z wszystkimi osadami. Te trzeba więc potraktować olejem, bo przecież przy bardzo dużej liczbie czyszczonych części stosowanie odpowiedniej chemii jest drogie, a efekt nie będzie na tyle lepszy, by było to opłacalne. Następnie długo czekamy aż osady puszczą, w międzyczasie starając się nie dopuścić do zabrudzenia przestrzeni wokół. Potem zwykle udaje się w jakimś stopniu usunąć zanieczyszczenie.

A przecież zazwyczaj z problemem poradzi sobie, jeśli trzeba wspomożona odpowiednimi środkami, woda – wystarczy tylko odpowiednie jej ciśnienie.

Wszystko do zrobienia na miejscu i pod kontrolą

Woda pod ciśnieniem, jasne, żebym zachlapał sobie cały warsztat, albo musiał wychodzić na zewnątrz, ryzykując karę za rozlewanie chemii – pomyśli ktoś. Nic z tych rzeczy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zamknięte ciśnieniowe myjki warsztatowe. Takie, jak np. te oferowane przez firmę Rotortech, która zanim rozpoczęła sprzedaż takich urządzeń, budowała je i testowała na własny użytek. Tego rodzaju myjka warsztatowa  jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego warsztatu, szczególnie małego, gdzie cała przestrzeń musi być efektywnie wykorzystana. Urządzenie o tak dużych możliwościach, zajmujące jedynie kawałek podłogi w kącie czy pod ścianą, odmieni codzienność pracy każdego zakładu, pozwalając pracownikom przeznaczać kolejne dodatkowe godziny na inne czynności. Oszczędzi im także wylewania wielkiej ilości wody i walki o uniknięcie ochlapania.

Fakt zastosowania obiegu zamkniętego może budzić obawy o koszty obsługi związane z filtrami. Niepotrzebnie. Można bowiem sięgnąć po taką, w której zamiast nich zastosowany jest system syfonowy. Warto więc wyposażać się w tego typu urządzenia i usprawniać sobie pracę, bo w dłuższej perspektywie po prostu obniża to jej koszty. Zwłaszcza, że krajowy producent gotów jest dostosować swój wyrób do potrzeb klienta.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

elektroserwisantelektroserwisant

1 0

Jedyne 20000zl netto :-) 09:58, 05.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%