Zamknij
REKLAMA

Kibole w Toruniu skazani! Zobacz, jak ich zachowanie ocenił sąd [ZDJĘCIA, WIDEO]

14:03, 06.08.2018 | Materiał Partnera
Skomentuj
Fot. Policja

We wtorek (22.05) toruński sąd wydał wyroki w stosunku do 63 mężczyzn zatrzymanych po meczu piłki nożnej. Sąd zdecydował m.in. o zakazach wstępu na imprezy masowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mecze piłki nożnej rozgrywane przez kadrę narodową lub polski klub sportowy poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na 2 lata.

Niektórych skazał na kary ograniczenia wolności z nakazem wykonywania prac społecznych. W stosunku do części oskarżonych zastosował po kilka tysięcy złotych grzywny. Policjanci konwojowali do Torunia zatrzymanych z policyjnych aresztów z Bydgoszczy, Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia. Wszyscy mężczyźni zostali doprowadzeni przez policjantów do toruńskiego sądu. Tam usłyszeli decyzję sądu w ich sprawie. Więcej o tym na tej stronie.

Sędziowie po przeanalizowaniu materiału zgromadzonego przez policjantów i prokuratorów zdecydowali, że wszyscy otrzymali zakaz wstępu na imprezy masowe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz mecze piłki nożnej rozgrywane przez kadrę narodową lub polski klub sportowy poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na okres 2 lat.

Część z oskarżonych została skazana na ograniczenie wolności od 4 do 6 miesięcy z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez Sąd w wymiarze od 20 do 30 godzin miesięcznie. W stosunku do części oskarżonych sąd zastosował grzywnę po kilka tysięcy złotych. Nieliczni mają do zapłacenia kilkaset złotych nawiązki na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w Warszawie lub koszty sądowe.

Przypomnijmy: w niedzielę (20.05.18) około godziny 16:30 na stadionie miejskim w Toruniu przy ul. Bema doszło do naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców wdarła się na teren obiektu w trakcie trwania imprezy masowej o podwyższonym ryzyku - meczu piłki nożnej III ligi pomiędzy zespołami Elany Toruń i Górnika Konin.

W trakcie oczekiwania na wejście na stadion kibice klubu z Konina przełamali siłowo bramę boczną i wtargnęli na obiekt. Część z nich była zamaskowana. Wówczas na prośbę organizatora na stadion zostały wprowadzone siły policyjne. Osoby, które wtargnęły zostały zatrzymane przez policjantów. Część z nich została zatrzymana na gorącym uczynku, a kolejni po analizie materiału z monitoringu przeprowadzonej przez policjantów.

Łącznie policjanci zatrzymali 64 mężczyzn. Najmłodszy ma 16 lat, a najstarszy z zatrzymanych 41 lat. Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnych aresztów w Toruniu, Bydgoszczy, Włocławku, Inowrocławiu i Grudziądzu. W poniedziałek (21.05) rozpoczęły się pierwsze przesłuchania z ich udziałem. Wszyscy usłyszeli zarzuty wdarcia się na teren obiektu w czasie trwania imprezy sportowej o charakterze masowym czego dokonali w warunkach chuligańskich. 

Więcej informacji ze świata toruńskiego sportu znajdziecie tutaj.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (5)

CwCw

9 2

Ja to bym prosił o małe sprostowanie w artykule...do zdania ze to nie byli kibice TO OSZOŁOMY ZWANE BANDYTAMI a co do kar to blado to wygląda bo wątpię żeby patologia zapłaciła grzywny jak nigdy te kolki nie pracowały i pracować nie będą....pozdrawiam prawdziwych kibicow 14:46, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jxjnxjxjnx

5 1

Maja szczescie ze ich policja wylapala bo by ich Elana wdeptala w ziemie 20:40, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

elanaaelanaa

2 2

Z ch...a smietana? Czyli spust w morde judavii 20:46, 06.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jestem z włocławkaJestem z włocławka

12 1

Sznurki. Kibole włocłavii to zwykłe sznurki. Na palcach jednej ręki naliczyłbym gości którzy cokolwiek potrafią.
Elanowcy zmietli by ich z powierzchnii ziemii. Bywałem trochę w Toruniu i widziałem co i kto tam się buja. Jak i kto trenuje. W klubach SW w Toruniu poziom jest mega wysoki, a głównie są to kibice Elany.
Włocławiaczki nie maja najmniejszych szans. U nas wożą się jak gówno i w 10 na 1 startują, a jak dostaną krzesłem, to idą na okrężną. Tacy z nich kibole.. 11:41, 07.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

szajbaszajba

4 0

dokładnie są ciency jak sik pająka 11:11, 15.08.2018


REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone