Zamknij
REKLAMA

Sprawdzone sposoby walki z cellulitem

15:46, 14.08.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Cellulit jest dolegliwością, która dotyka aktualnie bardzo wiele kobiet. Sposobów na walkę z nim jest wiele, a skuteczność uzależniona jest od indywidualnych cech organizmu oraz stopnia zaawansowania problemu.

Kremy antycellulitowe - idealne do stosowania w domu

Najczęściej stosowanym sposobem radzenia sobie z cellulitem jest używanie specjalnych kremów go redukujących. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele takich preparatów, nie każdy jednak jest godny polecenia. Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że krem antycellulitowy nie jest w stanie całkowicie usunąć pomarańczowej skórki u każdej kobiety. Nie istnieją kremy w stu procentach skuteczne. Niektóre z nich jednak są w stanie zmniejszyć widoczność cellulitu i to właśnie do tego celu powinny być stosowane.

 

Jak działają?

Składnikiem kremów antycellulitowych są zazwyczaj: kofeina, L-karnityna, a także synefryna. Substancje te wnikają w głąb skóry i tym samym wspomagają spalanie nagromadzonej w niej tkanki tłuszczowej. Dzięki redukcji tkanki tłuszczowej, przyczyniają się one do wyrównania i wygładzenia zmienionej chorobowo skóry. Skórka pomarańczowa nie znika, jednak staje się mniej widoczna.

Kiedy działają najlepiej?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kremy antycellulitowe działają najlepiej w połączeniu z masażem dotkniętej cellulitem skóry. Przy czym masaż powinien być wykonywany w odpowiedni sposób. Powinien być on intensywny i wywoływać nawet ból. Jego zadaniem jest pobudzenie krążenia w miejscach, gdzie skórka pomarańczowa się pojawiła. Dobrze jest przed masażem posmarować pomarańczową skórkę kremem antycellulitowym i dopiero zacząć intensywne uciskanie miejsc. Dobrze jest używać do tego celu specjalnej szczotki, albo masażera. Wtedy skuteczność będzie większa. Oczywiście, aby zauważyć efekty takiej terapii, konieczne jest codzienne wykonywanie tego samego rytuału. Efekty powinny być widoczne po około dwóch tygodniach.


Zabiegi antycellulitowe w gabinetach kosmetycznych

Innym sposobem radzenia sobie z pomarańczową skórką jest skorzystanie ze specjalnych zabiegów redukujących cellulit.

Mezoterapia

Jednym z częściej stosowanych zabiegów mających zwalczyć cellulit jest mezoterapia. Polega ona na wstrzykiwaniu specjalnych substancji, które poprawiają krążenie lub przyśpieszają spalanie tłuszczu w miejscach, na których czerwona skórka występuje. Aby jednak terapia ta przyniosła odpowiednie efekty, konieczne jest wykonanie kilku takich zabiegów w określonych przez lekarza odstępach czasu. Zaletą tej metody jest skuteczność. Jest ona w stanie znacznie zredukować cellulit, a także w niektórych przypadkach go całkowicie usunąć.

Endermologia

Innym często stosowanym zabiegiem przeprowadzanym w celu zredukowania cellulitu jest endemologia. Zabieg ten jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Polega on na tym, że kosmetyczka wykonuje masaż głowicą ze specjalnymi wałeczkami. W efekcie, w przestrzeni między nimi powstaje na zmianę nadciśnienie i podciśnienie. Głowica zasysa skórę i w ten sposób bardzo intensywnie ją masuje. Endermologia przyczynia się do poprawienia krążenia żylnego i limfatycznego, a oprócz tego wzmacnia włókna kolagenu i elastyny. Zabieg ten jest jednym z najbardziej skutecznych, dostępnych na rynku.

Tabletki na cellulit - bezpieczne suplementy 

Jednym ze sposobów walki z cellulitem są specjalne tabletki. Producentów tabletek jest bardzo wiele. Wyróżnia się jednak ich dwa główne rodzaje, które działają w zróżnicowany sposób.

Tabletki na spalanie tkanki tłuszczowej

Jednym z rodzajów tabletek na cellulit są takie, które przyczyniają się bezpośrednio do spalania tkanki tłuszczowej. Zawierają one najczęściej wyciąg z morszczynu, który który stymuluje przemianę materii i ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Innym często spotykanym w tabletkach tego rodzaju składnikiem jest olej rybi. Zawiera on często nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, które pobudzają metabolizm człowieka. Kwasy te są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego poziomu tłuszczów w organizmie. Stymulują tak działanie metabolizmu, aby nie gromadziło się ich zbyt wiele. Ponadto w składzie takich tabletek często znajduje się również wyciąg z zielonej herbaty. Przyspiesza on proces usuwania nadmiaru komórek tłuszczowych oraz zapobiega utracie jędrności skóry.

Tabletki pobudzające cyrkulację krwi

Częstym składnikiem tego typu tabletek jest olej z ogórecznika. Zawiera on kwas gamma linolenowy, który wpływa na prawidłową cyrkulację krwi w skórze, a także dostarcza do jej komórek duże ilości tlenu. Ponadto wspomaga on również proces oczyszczania organizmu z toksyn. Toksyny spowalniają pracę wszystkich funkcji w organizmie człowieka. Hamują one między innymi pracę metabolizmu. Dlatego też przy walce z cellulitem tak ważne jest ich pozbycie się.

Więcej informacji o suplementach antycellulitowych znajdziesz w porównaniu tabletek na cellulit w serwisie zwalcz-cellulit.com

Podsumowując można powiedzieć, że sposobów radzenia sobie z cellulitem jest wiele. Skuteczność każdego z nich jest uzależniona od zaawansowania problemu i indywidualnych cech organizmu. Ponadto aby uzyskać najlepsze efekty, dobrze jest łączyć kilka dostępnych metod ze sobą. Wtedy istnieje większe prawdopodobieństwo tego, że skórka pomarańczowa całkowicie zniknie z powierzchni skóry. Więcej materiałów na temat tabletek na cellulit znajdziesz w serwisie zwalcz-cellulit.com.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone