Zamknij
REKLAMA

Wanny symetryczne, prawdziwy krzyk mody!

10:18, 21.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Każdy z nas może odróżnić dobry od złego wystroju wnętrza, gdy go zobaczy. W rzeczywistości większość z nas może dokonać tego osądu niemal natychmiast. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego ta zdolność zdaje się nam przychodzić tak instynktownie, mimo że nie jesteśmy profesjonalnymi projektantami wnętrz?

Dlaczego wanny symetryczne są tak popularne?

Wszystko to ma związek z symetrią lub poczuciem równowagi, które zostało osiągnięte w danej przestrzeni. Symetryczne wzornictwo wpływa na naszą podświadomość, nawet jeśli jest na tyle subtelne, abyśmy mogli być świadomie rozpoznać na pierwszy rzut oka. Wszyscy ciągniemy instynktownie o zrównoważonych obrazów i wykazujemy tendencję do kategoryzowania iż projekty symetryczne są bardziej estetyczne niż ich asymetryczne odpowiedniki.

To właśnie tkwi u podstaw tego, dlaczego wanny symetryczne są tak popularne i stanowią prawdziwy krzyk mody. Jeśli ktoś chce wprowadzić harmonijny styl we własne wnętrze, niezależnie od swojego osobistego stylu – nie jest się w stanie im oprzeć. Sanplast Wanna symetryczna WS-ALT/EX 170x170+SP (https://www.bridom.pl/sanplast-wanna-symetryczna-ws-altex-170x170sp) jest idealnym potwierdzeniem takiej reguły.

Wanny symetryczne – projekty zgodne z preferencjami

Zatem odpowiedź jest prosta: kochamy równowagę, a wanny symetryczne idealnie wpisują się w te upodobania. Źródła tego nie trzeba szukać daleko – już nasze ciała spełniają te proporcje, ale także znajdziemy je w.:

  • krzywiźnie muszli
  • powstawaniu chmur
  • a nawet kołowym wzorze naszego wszechświata.

Ponieważ ten rodzaj równowagi jest tak nam bliski - nasz mózg może łatwiej go przetworzyć. Symetryczne wnętrza są często postrzegane jako bardziej spokojne niż ich artystycznie asymetryczne odpowiedniki, ponieważ nie musimy pracować tak ciężko, aby zrozumieć wykorzystanie i przepływ przestrzeni. To samo odnosi się do symetrycznych wanien znajdujących się w projekcie łazienki. Aby dopełnić kompletność tej równowagi projektując wnętrze łazienki, weź pod uwagę nastrój, który chcesz osiągnąć w swojej przestrzeni. Jeśli chcesz czuć się w łazience jakby była to oaza utrzymująca Cię z dala od świata zewnętrznego, równowaga wanien symetrycznych jest kluczem.

Wanny symetryczne – te projekty mogą Ci się spodobać:

Wanna symetryczna – pasuje do każdej łazienki!

Zwykle, jeśli chodzi o aranżację wnętrza, osobisty styl jest sporym punktem spornym. Niektórzy ludzie uwielbiają bogaty wystrój ozdobnych wnętrz, podczas gdy inni konsekwentnie odnajdują się w bardziej współczesnej estetyce. Może się wydawać, że te dwa obozy nigdy nie znajdą wspólnej płaszczyzny, jednak wanna symetryczna jest dowodem na to, że jednak jest to możliwe.

Poznaj wanny symetryczne w sklepie Bridom.pl

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone