Zamknij
REKLAMA

Wymieniasz lub zwracasz towar zakupiony online - wybierz tanią paczkę kurierską

06:00, 04.09.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zakupy online robimy coraz chętniej. Są wygodne, szybkie i.. dają prawo do wymiany lub zwrotu zakupionych przedmiotów.

Zakupy w internecie są dziś tak popularne, że coraz częściej traktujemy je jako coś oczywistego. Wygoda, dostęp do szerokiej oferty produktowej, szybkość realizacji i często niższa cena to tylko kilka powodów popularności e-zakupów. Dodatkowe prawa obowiązujące w przypadku zakupów produktów na odległość, to kolejny powód by z nich korzystać.

Nietrafiony zakup? Wymień lub zwróć

Zdarzają się sytuacje, gdy zakupiony towar jednak nie odpowiada, zakupiony rozmiar jest zbyt duży lub za mały, zachodzi więc potrzeba zwrotu lub wymiany zakupionego towaru. Duże sklepy internetowe coraz częściej oferują swym klientom darmową wysyłkę w przypadku konieczności wymiany lub zwrotu. Jednak w większości przypadków sposób i koszty dostawy zwrotnej spoczywa na kupującym.

Szybko i wygodnie

Zazwyczaj większość konsumentów swe pierwsze kroki kieruje w stronę usług pocztowych. Nie jest to jednak jedyny sposób. W wielu przypadkach wygodnym i często też tańszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z ekonomicznych usług kurierskich, które w ostatnich latach dzięki pośrednikom stały się łatwo dostępne.

Jak zamówić tańszego kuriera?

Czytając różne wypowiedzi w sieci, można odnieść wrażenie, że wciąż wielu konsumentów nie jak w łatwy, wygodny i szybki sposób zamówić tańszą paczkę kurierską. Wciąż usługi kurierskie postrzegane są jako drogie, a sposób zamówienia trudny. W rzeczywistości jednak tak nie jest. Korzystając z porównywarki usług kurierskich - Przesyłarka.pl nie tylko szybko poznasz cenę takich usług ale i zamówisz kuriera do domu, czy pracy. Co więcej złożenie zamówienie nie trwa dłużej niż kilka minut i nie wymaga podpisywania umów, a nawet zakładania konta. To wygodna opcja.

O czym pamiętać?

Odsyłając zakupiony towar pamiętaj o właściwym zapakowaniu przedmiotów, do przesyłki warto dodać kartkę z informacją - zwrot/wymiana, powinniśmy również dołączyć potwierdzenie zakupu: paragon, faktura o ile e-sprzedawca przesłał je wraz z towarem. W przypadku zwrotu towaru czyli odstąpienia od umowy, e-sprzedawca zobowiązany jest zwrócić kupującemu pełny koszt zakupionego towaru oraz najtańszą możliwą opcję wysyłki dostępną w ofercie sklepu.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone