Zamknij
REKLAMA

Czy lustro na wymiar jest lepsze od standardowego lustra?

15:49, 04.09.2018 | Materiał Partnera

Lustro jest znane człowiekowi od zarania dziejów. Przez tysiąclecia zwierciadła przeszły wiele metamorfoz aż do momentu, w którym jesteśmy dziś – epoce luster na wymiar. Sprawdzamy, czym one są oraz czy warto zdecydować się na jego zakup.

Lustro – potrzebne czy nie?

Niektórzy ludzie wychodzą z założenia, że im mniej sprzętów w domu, tym lepiej. Że tak naprawdę człowiek nie potrzebuje tych wszystkich rzeczy, którymi się otacza. Z pewnością 20 T-shirtów, 10 par jeansów, 15 par butów to liczba zbyt duża dla przeciętnego zjadacza chleba. Jednak czy posiadanie w domu telewizora, zmywarki, lodówki, piekarnika i komputera to „zbyt wiele”? Wszystkie wymienione przed chwilą sprzęty RTV i AGD służą nam do tego, by ułatwiać sobie życie. Dzięki nim mamy dostęp do rozrywki, informacji oraz możemy przeżyć kolejny dzień (magazynowanie i przygotowywanie jedzenia). Czy w takim razie lustro również możemy dopisać do listy „niezbędne akcesoria domowe”? O tym, że lustro jest niezbędne raczej nie napiszemy, bowiem można bez niego żyć.

Zalety lustra

Jednak bez wątpienia jest to sprzęt, który znacząco ułatwia nam życie. Prosty przykład: praktycznie każda kobieta robi rano przed wyjściem z domu makijaż. Tak samo praktycznie każdy mężczyzna co jakiś czas goli lub wyrównuje swój zarost. Wyobraża sobie ktoś, by narysować pod okiem idealnie prostą kreskę bez patrzenia w lustro? A jak mieć pewność, że wszystkie włosy z brody zostały usunięte, skoro nie można spojrzeć w lustro i się upewnić? Te dwa przykłady wyraźnie pokazują nam, że lustro to ważny przedmiot w naszym domu.

Lustro na wymiar czy zwykłe – jakie wybrać?

Skoro już wiemy, że lustro to przydatna rzecz, czas zastanowić się nad tym, jakie lustro wybrać. Czy postawić na „zwykłe”, dostępne w każdym sklepie budowlanym, czy może „niezwykłe” lustro na wymiar. O tym, czym jest zwykłe lustro nie będziemy pisać, bowiem każdy to doskonale wie. Skupmy się na lustrze na wymiar. Lustro na wymiar ma kilka istotnych różnic, jednak najważniejszą z nich jest jego rozmiar. W przypadku tego rodzaju zwierciadła, to my sami decydujemy, jaki ma być rozmiar. 21 centymetrów X 37 centymetrów? 86 centymetrów X 49 centymetrów? Nie ma problemu. W tym miejscu musimy także powiedzieć o pozostałych, równie istotnych różnicach. Lustro na wymiar to produkt wykonywany na indywidualne zamówienie, dzięki czemu możemy w nim wprowadzić jeszcze dwie modyfikacje: zmienić kolor tafli lustra oraz ramę. Czy dzięki temu lustro na wymiar jest lepsze od zwykłego? To zależy czego szukasz w zwierciadłach. Jeżeli oprócz standardowej funkcji, ma ono również być elementem wystroju – lustro na wymiar jest zdecydowanie godne polecenia.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone